1000 książek dotarło do "siódemki"

1000 książek dotarło do "siódemki"

25 lutego br. do Szkoły Podstawowa nr 7 im. Jana Brzechwy w Myszkowie dotarły książki wygrane w konkursie Empiku „1000 powodów, by czytać”

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej, na którą później były oddawane głosy przez użytkowników aplikacji mobilnej Empik. Akcja trwała od 2 listopada do 2 grudnia, i w tym czasie można było oddać głos na wybraną szkołę. Konkurencja była ogromna, ponieważ w konkursie do rywalizacji o 1000 książek stanęło aż 550 szkół podstawowych z całej Polski. Szkoła w Będuszu rywalizowała w kategorii do 120 uczniów. Walka o miejsca finałowe była bardzo zacięta, szczególnie w ostatnich dniach. Szkolnym koordynatorem i inicjatorką konkursu była nauczycielka SP 7 Katarzyna Rok a akcję wspierali rodzice Dominik Lech i Kamil Będkowski, którzy zachęcali mieszkańców Myszkowa do głosowania. Wygrana w konkursie jest wspólnym sukcesem wielu osób zaangażowanych w codzienne głosowanie: rodziców, uczniów, nauczycieli, mieszkańców Myszkowa.

Wielki finał akcji miał miejsce w miniony czwartek, kiedy to do szkoły przyjechała ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów i nauczycieli. Przed szkołą odbyło się krótkie przedstawienie przygotowane przez Empik. Przekazanie nagrody miało charakter uroczysty, w którym uczestniczył Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, ale też wesoły, Pan Przecinek i Pani Kropka rozbawili wszystkich obecnych na placu szkolnym.

Książki wygrane w konkursie wzbogacą szkolną bibliotekę.

MAR