Honorowi Dawcy Krwi mogą jeździć komunikacją miejską nawet za darmo

Honorowi Dawcy Krwi mogą jeździć komunikacją miejską nawet za darmo

1 kwietnia 2021 r. weszło w życie Zarządzenie Burmistrza w sprawie ustalenia opłat za przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego, wysokości opłat dodatkowych oraz uprawnień do ulgowych i bezpłatnych przejazdów w komunikacji miejskiej na terenie Gminy Myszków.

Zgodnie z zarządzeniem do przejazdów darmowych oraz ulgowych (50% ceny biletu) uprawnienia uzyskali Honorowi Dawcy Krwi w zależności od ilości oddanej krwi, na podstawie legitymacji o przyznaniu odznaki honorowej "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" lub odpowiedniego wpisu w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi.

Do przejazdów bezpłatnych uprawnienia nabyli:
- Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali bezpłatnie: 18 litrów krwi pełnej (mężczyźni), 15 litrów krwi pełnej (kobiety) lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, na podstawie legitymacji o przyznaniu odznaki honorowej "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia" lub odpowiedniego wpisu w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem tożsamości;
- Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali bezpłatnie: 12 litrów krwi pełnej (mężczyźni), 10 litrów krwi pełnej (kobiety) lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, na podstawie legitymacji o przyznaniu odznaki honorowej "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia" lub odpowiedniego wpisu w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem tożsamości.

Do przejazdów ulgowych (50% ceny biletu) uprawnienia uzyskali:
- Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali bezpłatnie: 6 litrów krwi pełnej (mężczyźni), 5 litrów krwi pełnej (kobiety) lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, na podstawie legitymacji o przyznaniu odznaki honorowej "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia" lub odpowiedniego wpisu w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem tożsamości.

Zarządzenie Nr 62/2021/OK Burmistrza Miasta Myszkowa z dnia 31 marca 2021 r.

KWI