Zakończono I etap przebudowy wnętrza MDK

Zakończono I etap przebudowy wnętrza MDK

Ukończony został I etap przebudowy wnętrza Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie. W ramach modernizacji w MDK przebudowano część budynku dostosowując go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowana została winda, powstały sanitariaty na piętrze, a sanitariaty na parterze zmieniły swoją lokalizację i zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z połączenia pomieszczeń biurowych powstała sala multimedialna. Inwestorem przedsięwzięcia jest Gmina Myszków, która w tym etapie wydatkowała kwotę ponad 750. tysięcy złotych. Przebudowę dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 450 tysięcy złotych. Ogólny koszt inwestycji to ponad 1mln 200 tyś. zł.

Na kolejny etap przebudowy Gmina Myszków uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 310 tysięcy złotych. Aktualnie tworzona jest szczegółowa kalkulacja kosztów inwestycji.

Warto przypomnieć, że remont Miejskiego Domu Kultury rozpoczęto od termomodernizacji i zmiany szaty zewnętrznej budynku.