Wciąż mamy problem z prawidłową segregacją odpadów

Wciąż mamy problem z prawidłową segregacją odpadów

Szanowni Mieszkańcy!

W ostatnich dniach firma odbierająca odpady rozpoczęła kontrolę segregacji w zabudowie jednorodzinnej. Niestety wykazano, iż odpady w workach zawierają elementy zaburzające prawidłową segregację.

Najczęstsze uchybienia to: nakrętki metalowe na szklanych słoikach, nakrętki plastikowe na szklanych słoikach, nakrętki metalowe na butelkach w zielonych workach, zużyte chusteczki higieniczne papierowe i ręczniki papierowe w niebieskich workach, duże elementy plastikowe (np. deska sedesowa, pojemniki po chemii budowlanej) w żółtych workach.Ponadto niedopuszczalne jest umieszczanie gruzu i odpadów budowlanych w pojemnikach na odpady zmieszane.

Zasady segregacji zostały opisane i dostarczone do mieszkańców w ulotce. Zachęcamy do ponownego zapoznania się z ulotką dostępną również tutaj. Przypominamy także, że każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do umieszczenia numeru budynku w widocznym miejscu.

LIP