Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja 1791 roku była pierwszą w Europie a drugą na świecie, po Stanach Zjednoczonych - Konstytucją, która mówiła o prawach i obowiązkach obywateli, regulowała kwestie  polityczno-społeczne i zasady organizacji państwa. Konstytucja 3 Maja to symbol nie  tylko  wolności i suwerenności państwa polskiego, ale katalog praw i obowiązków obywateli. 

W 218. rocznicę  Konstytucji 3 Maja pogoda dopisała i Święto Konstytucji mogło przebiegać w pełnej krasie majowego piękna. Zgromadzone przed Kościołem na Mijaczowie poczty sztandarowe i delegacje wszystkich szkół myszkowskich, Organizacji Kombatanckich, instytucji samorządowych  tworzyły barwny orszak. 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zgromadzeni tam starsi i młodsi mieszkańcy Myszkowa mogli usłyszeć o odpowiedzialności  w rządzeniu i miłości do Ojczyzny. Po mszy, pod Pomnikiem Katyńskim złożone zostały kwiaty. Przy marszowych rytmach „Pierwszej Brygady” uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowska, by Hymnem Polski i kwiatami uczcić Poległych. 

Kwiaty pod Pomnikami złożyli – Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska,  Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Starosta Powiatu Myszkowskiego Marian Wróbel wraz z Wicestarostą Janem Kierasem i  Radnymi  Samorządu Powiatowego oraz Gospodarze Święta 3 Maja w Myszkowie - Burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk i Zastępca Burmistrza Rafał Gil. Radę Miasta Myszkowa reprezentowała Przewodnicząca RM Urszula Motylewska oraz Radni. 

Po południu w „Leśniczance” można  było posłuchać pieśni cygańskich w wykonaniu zespołów z Węgier oraz spróbować oryginalnego węgierskiego gulaszu a także słowackich i węgierskich win. Na widowni zasiadły rzesze  Myszkowian, by rodzinnym piknikiem zakończyć obchody Świąt Majowych. Część artystyczną przygotował Miejski Dom Kultury.

23

WRZ

2014

2389

razy

czytano

1734/2731

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.