"Dwójka" wygrała pracownię komputerową!

"Dwójka" wygrała pracownię komputerową!

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Myszkowie wygrali pracownię komputerową!

Konkurs Plastyczno - Cyfrowy Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!  został zorganizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pod honorowym patronatem Ambasady Królestwa Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Szkolna drużyna "EkoTeam"  składała się z 9 uczniów. Pomysłem uczniów było nagranie filmu promującego Fundusze Norweskie i EOG poprzez prezentację rozwiązań ekologicznych w okolicznym terenie. Na obraz filmu została nałożona grafika stworzonej na potrzeby filmu postaci, z którą uczniowie prowadzili dialog. Finalna scena filmu to krótki układ choreograficzny symbolizujący współpracę Polski z Norwegią. Pomimo ogromnej konkurencji (wpłynęło 2389 prac) i utrudnień z powodu pandemii udało się! Uczniowie "dwójki" znaleźli się na liście laureatów konkursu!

Uczniowie zwycięskiej drużyny: Natalia Haładus, Nikola Kawka, Zuzanna Morel, Aleksander Będkowski, Nataniel Hąc, Nikola Kaszlewicz, Mikołaj Zaczkowski, Bartosz Bulski, Filip Piekarczyk.

LIP