1421 metrów dla Orląt Lwowskich

1421 metrów dla Orląt Lwowskich

W piątek 24 września uczniowie klas III wszystkich myszkowskich szkół podstawowych uczestniczyli w Biegu Orląt, by upamiętnić bohaterską walkę dzieci o wyzwolenie polskiego Lwowa oraz uczcić pamięć „Orląt Lwowskich”.

Uczniowie przebiegli dystans 1421 metrów na cześć 1421 młodych ludzi, którzy zginęli podczas walk o Lwów.

Pomysłodawcą akcji, którą wsparł Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak była Radna Elżbieta Doroszuk oraz Prezes Częstochowskiego Oddziału Zarządu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Adam Kiwacki.

Dzieci z rąk Burmistrza Włodzimierza Żaka, Zastępcy Burmistrza Iwony Franelak oraz Kierowników MZEASiP i Referatu Promocji, Kultury i Sportu UM otrzymali słodkie upominki. Medale i pamiątkowe widokówki uczniom wręczyły Radne: Elżbieta Doroszuk, Iwona Skotniczna i Małgorzata Skinder