Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Blisko z teatrem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już po raz XVI ZSP nr 3 w Myszkowie był organizatorem Regionalnych Konfrontacji Teatralnych. Sceny młodym twórcom użyczył Miejski Dom Kultury. 

Na widowni zasiedli znakomici goście - Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, Burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk, Z-ca Burmistrza Rafał Gil,  Kierownik Wydziału Edukacji Krystyna Jasińska, Dyrektor Domu Kultury Jarosław Jaskólski, Rzecznik Urzędu Miasta Małgorzata Kitala-Miroszewska oraz  oceniająca przedstawienia Elżbieta Jatulewicz - znany w okolicy twórca znakomitych teatrzyków, a obecnie pracownik Zespołu „Śląsk”. 

Wystąpiło pięć zespołów ze szkół Nr 1 i Nr 3 i Nr 5 w Myszkowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II z Żarek Letnisko oraz Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Zespoły zaprezentowały różnorodny repertuar i różne formy. Były inscenizacje mówione, śpiewane oraz elementy pantomimy. Konfrontacje odbywały się na zasadzie warsztatów - każde przedstawienie było omawiane przez p. E. Jatulewicz. Jej cenne uwagi na pewno przydadzą się zespołom w przyszłości. Na szczególną uwagę zasługują gospodarze imprezy, którzy pod niewinną nazwą bajki „Kopciuszek” zaprezentowali niesamowicie dowcipne spojrzenie m.in. na Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Śpiącą Królewnę. Doskonała gra młodych aktorów i świetny scenariusz zasługują na pełne słowa uznania. 

Miłym akcentem było wręczenie przez organizatorów podziękowania dla Burmistrza Janusza Romaniuka „za wspieranie działalności teatralnej młodego człowieka”. 
Jestem wzruszona, że na widowni zasiada tak szacowne grono. Dla tych młodych aktorów, przygotowujących ich nauczycieli i organizatorów to nie lada wyróżnienie. A muszę dodać, że jeżdżąc po wielu takich imprezach, rzadko spotykam na nich włodarzy miasta - mówiła w swoim podsumowaniu Konfrontacji E. Jatulewicz. 

Szczególne podziękowania należą się organizatorkom - nauczycielko ZSP Nr 3 Paniom: Urszuli Kozieł, Grażynie Spyra, Renacie Cholewce i Izabeli Kochel. Trzeba również zaznaczyć, że każdy z zespołów otrzymał upominki z Zespołu „Śląsk”, Urzędu Miasta i ZSP Nr 3. 

Z ogromną niecierpliwością czekamy na następne konfrontacje!

23

WRZ

2014

2045

razy

czytano

1746/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.