Myszków na trasie Miłki Raulin

Myszków na trasie Miłki Raulin

Myszków znalazł się na trasie rowerowej, którą w dniach 3-11 listopada, w 103. rocznicę odzyskania Niepodległości, pokona Miłka Raulin w ramach Rajdu Południe-Północ.

Kim jest Miłka Raulin?
Miłka Raulin z zamiłowania jest miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa i "szwendania się po świecie" a od 2019 roku jest również taterniczką. Odważny pomysł zdobycia najwyższych wierzchołków wszystkich kontynentów pojawił się w 2011 roku i to wtedy narodził się projekt “Siła Marzeń – Korona Ziemi”, który realizowała konsekwentnie przez siedem lat. 22 maja 2018 roku zdobyła Everest i została wówczas najmłodszą i jednocześnie dziesiąta Polką oraz pierwszą gdynianką, a także Kaszubką z Koroną Ziemi. Większość swoich wypraw organizowała na własną rękę (wyjątek stanowią wyprawy na Everest, Masyw Vinsona oraz Piramidę Carstensza). Samodzielnie wybierała się też w niejedną daleką podróż. Na swoim koncie ma również samotne wejścia na himalajskie sześciotysięczniki w Indiach i Nepalu oraz wyprawy w Andy i Alpy.

By wspólnie świętować 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowała I Rajd Południe-Północ. Była to rowerowa lekcja historii, nad którą patronat objął Minister Sportu i Turystyki. Trasa biegła od Tatr, aż nad Morze Bałtyckie, a w trakcie rajdu, każdy mógł przejechać z Miłką pięć, dziesięć lub nawet sto kilometrów! W 2019 odbyła się II edycja rajdu (również pod patronatem MSiT), a ze względu na to, że wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, na stałe wpisało się w jej kalendarz i w ten sposób Rajd Południe-Północ stał się imprezą cykliczną.

W ramach III Rajdu Południe-Północ, Miłka Raulin pokona ok. 950 km (ok. 10 km wspinaczki i 940 km jazdy na rowerze), z Rysów na Hel (kopiec Kaszubów). Celem rajdu jest wspólne świętowanie i upamiętnienie 103. rocznicy odzyskania Niepodległości, propagowanie patriotycznej postawy oraz integracja przez sport, gdyż każdy może być częścią projektu i towarzyszyć Miłce w rajdzie.

Miłka Raulin przyjedzie do Myszkowa 4 listopada br., spędzi w naszym mieście noc, by 5 listopada spod Pomnika Poległych za Ziemię Myszkowską ok. godz. 8:00 wyruszyć w dalszą trasę.

Szczegóły przebiegu trasy w załączniku poniżej a relacje z niej będzie można śledzić w mediach społecznościowych Miłki Raulin na Facebooku https://www.facebook.com/silamarzenmilkaraulin oraz Instagramie milka.raulin, #siłamarzen, #milkaraulin, #RPP, #RPP2021.

Więcej o Miłce Raulin na stronie https://milkaraulin.pl/.

PAŹ