Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Myszków na trasie Miłki Raulin

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Myszków na trasie Miłki Raulin

Myszków znalazł się na trasie rowerowej, którą w dniach 3-11 listopada, w 103. rocznicę odzyskania Niepodległości, pokona Miłka Raulin w ramach Rajdu Południe-Północ.

Kim jest Miłka Raulin?
Miłka Raulin z zamiłowania jest miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa i "szwendania się po świecie" a od 2019 roku jest również taterniczką. Odważny pomysł zdobycia najwyższych wierzchołków wszystkich kontynentów pojawił się w 2011 roku i to wtedy narodził się projekt “Siła Marzeń – Korona Ziemi”, który realizowała konsekwentnie przez siedem lat. 22 maja 2018 roku zdobyła Everest i została wówczas najmłodszą i jednocześnie dziesiąta Polką oraz pierwszą gdynianką, a także Kaszubką z Koroną Ziemi. Większość swoich wypraw organizowała na własną rękę (wyjątek stanowią wyprawy na Everest, Masyw Vinsona oraz Piramidę Carstensza). Samodzielnie wybierała się też w niejedną daleką podróż. Na swoim koncie ma również samotne wejścia na himalajskie sześciotysięczniki w Indiach i Nepalu oraz wyprawy w Andy i Alpy.

By wspólnie świętować 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowała I Rajd Południe-Północ. Była to rowerowa lekcja historii, nad którą patronat objął Minister Sportu i Turystyki. Trasa biegła od Tatr, aż nad Morze Bałtyckie, a w trakcie rajdu, każdy mógł przejechać z Miłką pięć, dziesięć lub nawet sto kilometrów! W 2019 odbyła się II edycja rajdu (również pod patronatem MSiT), a ze względu na to, że wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, na stałe wpisało się w jej kalendarz i w ten sposób Rajd Południe-Północ stał się imprezą cykliczną.

W ramach III Rajdu Południe-Północ, Miłka Raulin pokona ok. 950 km (ok. 10 km wspinaczki i 940 km jazdy na rowerze), z Rysów na Hel (kopiec Kaszubów). Celem rajdu jest wspólne świętowanie i upamiętnienie 103. rocznicy odzyskania Niepodległości, propagowanie patriotycznej postawy oraz integracja przez sport, gdyż każdy może być częścią projektu i towarzyszyć Miłce w rajdzie. 

Miłka Raulin przyjedzie do Myszkowa 4 listopada br., spędzi w naszym mieście noc, by 5 listopada spod Pomnika Poległych za Ziemię Myszkowską ok. godz. 8:00 wyruszyć w dalszą trasę. 

Szczegóły przebiegu trasy w załączniku poniżej a relacje z niej będzie można śledzić w mediach społecznościowych Miłki Raulin na Facebooku https://www.facebook.com/silamarzenmilkaraulin oraz Instagramie milka.raulin, #siłamarzen, #milkaraulin, #RPP, #RPP2021.

Więcej o Miłce Raulin na stronie https://milkaraulin.pl/.

27

PAŹ

2021

524

razy

czytano

29/2930

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.