Co zmienia się w nowych dowodach osobistych?

Co zmienia się w nowych dowodach osobistych?

Co się zmienia w nowych dowodach osobistych? Nowe dowody osobiste zawierają odciski palców oraz podpis posiadacza dowodu osobistego. Dzieki temu dowody osobiste sa bardziej bezpieczne. Nowy dowód posiada wszystkie dotychczasowe funkcje dowodu osobistego - potwierdza Twoją tożsamość i obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw.

Co ważne, jeśli Twój dowód osobisty jest nadal ważny - nie musisz go wymieniać. Złożenie wniosku o dowód osobisty (pobranie odcisków palców) oraz odbiór dokumentu (potwierdzenie tożsamości) wymaga wizyty w urzędzie.

WAŻNE!
Informujemy, że w dniu 5 listopada, w związku ze zmianą oprogramowania, wnioski na dowody można składać do godziny 11:30.

Więcej informacji w ulotkce poniżej a dodatkowe informacje, w tym jak korzystać z e-dowodu, znajdują się na stronie www.edowod.gov.pl.

PAŹ