Myszków wysoko w rankingu "Czystego Powietrza"

Myszków wysoko w rankingu "Czystego Powietrza"

Gmina Myszków znalazła się na 57. miejscu na koniec 2021 r. w rankingu gmin programu "Czyste Powietrze". Ranking prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W projekcie bierze udział 83% samorządów.

W okresie od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022 roku w gminie Myszków zostało złożonych 428 wniosków do programu "Czyste Powietrze". Więcej informacji - kliknij tutaj.

Roczny ranking gmin NFOŚiGW - kliknij tutaj.

Przypominamy, że w cyklicznie odbywają się spotkania informacyjne dotyczące założeń programu "Czyste Powietrze", podczas których mieszkańcy mają możliwość zapoznać się z założeniami programu, w ramach którego mogą otrzymać dotację na wymianę źródła ciepła (piece na gaz, pellet, pompę ciepła itp.), instalację centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, mikroinstalację fotowoltaiczną oraz na termomodernizację budynków, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 21 czerwca br.w Urzędzie Miasta Myszkowa.

Ponadto, od ponad roku działa w Urzędzie Miasta Gminny Punkt Infrormacyjno-Konsultacyjny programu "Czyste Powietrze", w którym pomagamy mieszkańcom wypełnić wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Punkt czynny jest przez 4 dni w tygodniu tj. w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 9:00-11:00 oraz we wtorki od 9:00 do 13:00. Więcej informacji można uzyskać uzyskać również pod numerem telefonu 34 313 26 82 wew. 165, 163 lub 157.

LIP