Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Z Erasmusem do Warny

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z Erasmusem do Warny

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myszkowie, realizując politykę oświatową państwa, misję szkoły oraz jej Europejski Plan Rozwoju w październiku 2021r., złożyła wniosek o akredytację w programie Unii Europejskiej Erasmus+ Akcja 1 – Mobilność edukacyjna.

Dzięki uzyskanej akredytacji na lata 2022-2027, w ciągu pięciu najbliższych lat uczniowie odbędą cztery wizyty w szkołach partnerskich, nauczyciele i kadra niepedagogiczna 5 szkoleń międzynarodowych oraz job shadowing do wybranych przez siebie krajów położonych w granicach UE lub innych państwach stowarzyszonych z programem. Możliwość taką w tym naborze uzyskało jedynie 117 szkół podstawowych i średnich w całym kraju. Na realizację pierwszego etapu projektu, który zakończy się w grudniu 2023 r., szkole przyznano dotację w wysokości 33 711 euro. 

Cele i złożenia programu Erasmus+, które będą realizowane przez Szkołę Podstawowa Nr 4 w ciągu najbliższych pięciu latach, to:
- promowanie równych możliwości i równego dostępu, włączenie społeczne, przełamywanie barier ekonomicznych i społecznych uczniów,
- zaangażowanie osób uczących się, nauczycieli, osób pracujących z młodzieżą w transformację cyfrową,
- budowanie wiedzy, umiejętności i postaw w zakresie zmiany klimatu oraz zapewnienie wsparcie na rzecz zrównoważonego rozwoju,
- uczestnictwo w życiu demokratycznym oraz społeczne i obywatelskie zaangażowanie poprzez formalne i nieformalne działania związane z uczeniem się,
- podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego w zakresie pisma i mowy,
- poznanie i nabycie nowych metod i form pracy z dziećmi i młodzieżą; wymiana dobrych praktyk z nauczycielami ze szkół europejskich,
- poznanie życia codziennego, zwyczajów i tradycji wybranych krajów europejskich.

Dzięki bardzo dużej pomocy Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka, Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli oraz dyrektora szkoły Jacka Wosia, koordynatorkom projektu – Monice Baranowskiej i Małgorzacie Maszczyk, już w czerwcu udało się zorganizować pierwszą podróż. Uczniowie klasy VIIIa wyjechali do Bułgarii, aby tam, wspólnie z uczniami Otets Paisii Primary School, podsumować wspólnie realizowany na platformie eTwinning projekt dotyczący ochrony środowiska My Earth – My Home. W trakcie pracy uczniowie szukali rozwiązań na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz tworzyli logo projektu.

W ciągu tygodniowego pobytu uczniowie nie tylko zawarli nowe znajomości, ale także nabyli kompetencje językowe i społeczne, dodatkowo poznali walory przyrodnicze i kulturowe Warny i jej okolic.

Zdobyte doświadczenie i nawiązane kontakty międzynarodowe pomogą w przyszłości na realizowanie kolejnych projektów i podsumowywanie ich u zagranicznych partnerów. Rezultaty natomiast będą trwałym źródłem pomysłów edukacyjnych i inspiracją dla całej społeczności szkolnej do zaangażowania w kolejne projekty.

18

LIP

2022

1449

razy

czytano

14/3067

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.