Narodowe Czytanie "Ballady i Romanse"

Narodowe Czytanie "Ballady i Romanse"

Jak co roku, przed Miejskim Domem Kultury odbyła się kolejna edycja Narodowego czytania. Tegoroczny temat to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak i Sekretarz Starostwa Powiatowego Krystyna Jasińska powitali zebranych mieszkańców miasta i rozpoczęli literacką przygodę z utworami, wprowadzając zebranych w świat magii i cudów natury.

Wśród licznie zgromadzonego grona miłośników czołowego przedstawiciela epoki romantyzmu i wieszcza narodowego byli - Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, zastępca Burmistrza Iwona Franelak, Radna Rady Miasta Beata Pochodnia, Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Mariusz Morawiec, Sekretarz Starostwa Powiatowego Krystyna Jasińska, przedstawiciele Myszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, teatru „Czarna Mysz”, stowarzyszenia Pokusa. Wśród czytających mieliśmy również mieszkankę Ostrowa p. Dagmarę Sołtys. Organizatorami „Narodowego czytania” byli Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i Miejski Dom Kultury przy wsparciu Referatu Promocji, Kultury i Sportu Urzędu MIasta.

Narodowe Czytanie w Myszkowie - 03.09.2022