Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Dożynki Powiatowo-Gminne w Niegowie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dożynki Powiatowo-Gminne w Niegowie

Piękna pogoda i wspaniała atmosfera towarzyszyła Powiatowo-Gminnym Dożynkom 2022. Gospodarzami byli Starostwo Powiatowe i Gmina Niegowa.

Na zaproszenie Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka i Wójta Gminy Niegowa Mariusza Rembaka przybyli: Poseł na Sejm Mariusz Trepka, starostwie zaprzyjaźnionych powiatów, przedstawiciele samorządów i instytucji działających na terenie powiatu myszkowskiego i poza jego granicami. Gminę Myszków reprezentowali: Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, zastępca Burmistrza Miasta Iwona Franelak, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Aleksandra Podgórska.

Część oficjalną Dożynek poprzedziła msza święta w intencji rolników w kościele pw. św. Mikołaja w Niegowie. Następnie w uroczysty przemarsz do amfiteatru ruszyli gości, mieszkańcy powiatu, barwny korowód  kół gospodyń wiejskich niosących wieńce dożynkowe. Na pięknie udekorowanej scenie Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, za wspieranie tradycji ludowej, za zaangażowanie na rzecz lokalnych działań uhonorował nasze Koło Gospodyń Wiejski Nowowsianki, wręczając im bardzo praktyczny prezent - kuchenkę elektryczną wraz z kompletami sztućców.

Ważną częścią dożynkowej tradycji jest przekazanie bochna chleba na ręce gospodarzy uroczystości. Czynią to specjalnie wybrani starostowie dożynek, którymi w tym roku byli Bożena Zasik z Przybynowa i Bogdan Lech z gminy Niegowa. Gospodarze Starosta Piotr Kołodziejczyk i Wójt Mariusz Rembak częstowali zabranych otrzymanym chlebem. Kolejną tradycją święta rolników jest przekazanie gościom wieńców dożynkowych. A później scenę opanowali artyści, barwni, kolorowi i rozśpiewani.

05

WRZ

2022

1050

razy

czytano

14/3097

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.