Nowe auto dla OSP Nowa Wieś

Nowe auto dla OSP Nowa Wieś

To nie całkiem zwykłe auto, a samochód ratowniczo-gaśniczy ciężki, marki Man, który wspomoże Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. Jednostka OSP, poza OSP Mrzygłód jest drugą naszą jednostką, znajdującą się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego.

Całkowity koszt samochodu to 1 189 410,00 zł w podziale na dofinansowanie z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 144 tys. zł, z Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego otrzymaliśmy dofinansowanie wynoszące 250 tys. zł, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego to 150 tys. zł, kwotę 654 410,00 wyasygnowała Gmina Myszków.

W ciągu całego okresu sprawowania funkcji przez burmistrza Włodzimierza Żaka, przy akceptacji kolejnych Rad Miasta, jest to ósmy samochód dla naszych jednostek OSP, których na terenie miasta mamy sześć.

Niech samochód jak najmniej będzie w użyciu - tego życzymy wszystkim strażakom.

WRZ