Jedno Okienko - Jak założyć własną firmę ?

Jedno Okienko - Jak założyć własną firmę ?

Z inicjatywy Burmistrza Miasta Myszkowa oraz Wydziału Rozwoju i Strategii Miasta wraz z Wydziałem Spraw Obywatelskich i Ewidencji Gospodarczej UM w Myszkowie odbędą się bezpłatne warsztaty dotyczące problematyki otwierania działalności gospodarczej.

Warsztaty będzie prowadził ekspert z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach wraz z przedstawicielami myszkowskiego Inspektoratu ZUS, Urzędu Skarbowego w Myszkowie oraz zawierciańskiego oddziału Urzędu Statystycznego w Katowicach, którzy szczegółowo objaśnią procedurę otwierania własnej działalności gospodarczej z naciskiem na wprowadzoną niedawno „Zasadę Jednego Okienka”, która wciąż budzi wiele wątpliwości w środowisku przedsiębiorców.

Warsztaty odbędą się 19.06.2009 r. w godz. 9:00 – 12:00 w sali 106 Urzędu Miasta w Myszkowie.

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z Warsztatów zapraszamy na zapisy wyłącznie osobiście do dnia 18.06.2009r. w siedzibie Wydziału Rozwoju i Strategii Miasta (parter Urzędu Miasta, pokój nr 20). Informacje są dostępne w Wydziale Rozwoju i Strategii lub pod numerem  tel. 034/313-26-82 wew. 145.

1) Informacje dotyczące wypełniania i składania wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej (EDG-1)
godziny: 9:00 – 9:15, prowadzący: pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Ewidencji Gospodarczej Urzędu Miasta w Myszkowie.
2) Informacje nt.:
- składek ZUS dotyczących przedsiębiorców
- numeru identyfikacji podatkowej NIP
- Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej oraz związanego z nim numeru REGON
- formy rozliczania podatkowego przedsiębiorców
- Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), godziny: 9:15 – 10:15, prowadzący: pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Myszkowie, Urzędu Skarbowego w Myszkowie oraz zawierciańskiego oddziału Urzędu Statystycznego w Katowicach.
3) Dyżur Ekspertów – odpowiedzi na pytania uczestników warsztatów dotyczące działalności gospodarczej (Sala Zamkowa Urzędu Miasta), godziny: 10:15 – 11:15, prowadzący: pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Myszkowie, Urzędu Skarbowego w Myszkowie oraz zawierciańskiego oddziału Urzędu Statystycznego w Katowicach.
4) Dobry Biznes Plan – Podsumowanie warsztatów, godziny: 10:00 – 12:00, prowadzący: pracownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, filia w Częstochowie.