Musical "Teo"

Pomysł na autorski musical chodził po głowach instruktorów MDK już od bardzo dawna. Jednak ten pierwszy, autorski, zrodził się z pomysłu Sebastiana Rucińskiego i Tomka Wójcika około dwa lata temu. Wiadomo było, że tak duże przedsięwzięcie będzie wymagało nie tylko ciężkiej pracy, dużego zespołu, ale przede wszystkim nakładów finansowych. Wtedy z pomocą przyszedł projekt  „Niepodległa” i wsparcie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej oraz wsparcie finansowe Gminy Myszków w ramach dotacji do Miejskiego Domu Kultury.

Mając już zabezpieczone środki, dwóch pomysłodawców, scenarzystkę i reżyserkę w osobie Eweliny Rucińskiej oraz choreografa Martę Muszczak, prace nad spektaklem mogły ruszyć z miejsca, tym bardziej, że przez szereg lat zarówno studio wokalne jak i Mała Akademia Gitary, Młodzieżowa Orkiestra MDK, dwa teatry oraz zaprzyjaźnieni wokaliści stanowili bazę osobową i zaplecze do wystawienia spektaklu. Organizacja spoczywała na barkach scenarzysty, choreografa ale i pracowników Miejskiego Domu Kultury. W ten pierwszy i mam nadzieję nie ostatni musical zaangażowali się dokładnie wszyscy, każdy w swoim zakresie. Tak duże przedsięwzięcie wymagało pracy ogromu ludzi i każdy kto dołożył do niego nawet najmniejszą cegiełkę, zasługuje na brawa.

Przygotowanie i wystawienie tego spektaklu ma jedną, najważniejszą wartość dodaną - mamy w Myszkowie super ludzi. Zdolnych, otwartych artystów z pomysłami i odwagą oraz klimat, by takie przedsięwzięcia mogły być realizowane. I to jest najpiękniejsze.

Fotografie: Dorota Orzełek, Natalia Dębogórska, Zbyszek Górawski

Musical Teo - 06.11.2022