Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Musical "Teo"

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pomysł na autorski musical chodził po głowach instruktorów MDK już od bardzo dawna. Jednak ten pierwszy, autorski, zrodził się z pomysłu Sebastiana Rucińskiego i Tomka Wójcika około dwa lata temu. Wiadomo było, że tak duże przedsięwzięcie będzie wymagało nie tylko ciężkiej pracy, dużego zespołu, ale przede wszystkim nakładów finansowych. Wtedy z pomocą przyszedł projekt  „Niepodległa” i wsparcie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej oraz wsparcie finansowe Gminy Myszków w ramach dotacji do Miejskiego Domu Kultury.

Mając już zabezpieczone środki, dwóch pomysłodawców, scenarzystkę i reżyserkę w osobie Eweliny Rucińskiej oraz choreografa Martę Muszczak, prace nad spektaklem mogły ruszyć z miejsca, tym bardziej, że przez szereg lat zarówno studio wokalne jak i Mała Akademia Gitary, Młodzieżowa Orkiestra MDK, dwa teatry oraz zaprzyjaźnieni wokaliści stanowili bazę osobową i zaplecze do wystawienia spektaklu. Organizacja spoczywała na barkach scenarzysty, choreografa ale i pracowników Miejskiego Domu Kultury. W ten pierwszy i mam nadzieję nie ostatni musical zaangażowali się dokładnie wszyscy, każdy w swoim zakresie. Tak duże przedsięwzięcie wymagało pracy ogromu ludzi i każdy kto dołożył do niego nawet najmniejszą cegiełkę, zasługuje na brawa.

Przygotowanie i wystawienie tego spektaklu ma jedną, najważniejszą wartość dodaną - mamy w Myszkowie super ludzi. Zdolnych, otwartych artystów z pomysłami i odwagą oraz klimat, by takie przedsięwzięcia mogły być realizowane. I to jest najpiękniejsze.  

Fotografie: Dorota Orzełek, Natalia Dębogórska, Zbyszek Górawski

Musical Teo - 06.11.2022

07

LIS

2022

1157

razy

czytano

13/3130

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.