Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, szkół, stowarzyszeń, lokalnego biznesu oraz mieszkańcy Myszkowa wzięli udział w uroczystych obchodach 11 Listopada.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Stanisława B.M., którą celebrował proboszcz parafii  ks. Jerzy Wachowski. Po mszy, uczestnicy w uroczystym przemarszu udali się pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską.

Gospodarzem uroczystości był Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, a wśród gości byli: Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, Zastępca Burmistrza Iwona Franelak, Sekretarz Miasta Sławomir Matyja, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk wraz z Radnymi Rady Miasta, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego oraz Radnymi Rady Powiatu, Komendant Powiatowy Policji insp. Marcin Lemański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sergiusz Wiśniewski, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Krzysztof Żak wraz z przedstawicielami cechu, przedstawiciele Hufca ZHP Ziemi Myszkowskiej, jednostek OSP oraz organizacji kombatanckich, młodzież i dzieci z myszkowskich szkół oraz mieszkańcy naszego miasta.

Po złożeniu okolicznościowych wiązanek, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak podziękował za tak liczne przybycie. Gdy myślę o swojej Ojczyźnie widzę szereg ran, blizni cierpienia, ale widzę też bohaterstwo, empatię, ludzi ze szczerym i dobrym obliczem. Widzę wiosenne pejzaże i krajobrazy skąpane jesiennym złotem. Chciałbym, każdego roku  słyszeć spokojny śpiew ptaków i radosny śmiech dzieci. Patrzę wstecz i patrzę w przyszłość , bilans tych dni wychodzi mi na plus, mimo tak wielu zawieruch wojennych, lat spędzonych pod zaborami, jesteśmy silnym i prawym narodem. Patrząc w przyszłość pragnę pokoju, postępu technicznego służącego ludziom, przyjaźni państw i ostracyzmu dla tych, którzy ten pokój chcą zburzyć. 
Pragnę, by każdy dzień przynosił nowe wyzwania, by każdy z nas mógł realizować swoje marzenia, pragnienia, by czuł się bezpieczny. Idąc  za myślą Arystotelesa,  że społeczeństwo to rodzina, zatem przy  tym wspólnym rodzinnym stole powinno znaleźć się miejsce dla każdego. To przy rodzinnym stole mówi się o rzeczach codziennych, w sumie najważniejszych.  Prawdziwie ważnym tematem dnia dzisiejszego jest to, co jest najbliżej obywateli, to co dotyka bezpośrednio każdego z nas. Niestety, dzisiaj trudno jest mówić o wspólnym stole. A przecież każdy dzień należy do nas i to my jesteśmy tymi, którzy budują jutro, w którym zło należy nazywać złem, a dobro dobrem. Życzmy sobie otwartości na innych, radości z tego co osiągnęliśmy, patrząc w przyszłość, pamiętajmy o tych, którzy są obok nas. - mówił burmistrz Żak.

Kilka słów do zebranych skierował również Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, oraz Radna Miasta Myszkowa Małgorzata Skinder, która odczytała list adresowany do uczestników w imieniu Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej.

Oprawę artystyczną zapewniła Orkiestra OSP Mrzygłód, pod przewodnictwem kapelmistrza Władysława Piwowarskiego.

14

LIS

2022

1295

razy

czytano

157/3278

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.