Ponad 135 tys. zł od myszkowian dla WOŚP

Ponad 135 tys. zł od myszkowian dla WOŚP

29 stycznia br. odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, zarażenie którymi może doprowadzać do sepsy. Jak co roku, myszkowianie aktywnie włączyli się w WOŚP i zebrali ponad 135 tys. zł.

PODSUMOWANIE XXXI FINAŁU WOŚP W MYSZKOWIE

• Zebrano 135 036,90 złotych plus waluta obca (aukcje na allegro jeszcze trwają)
  • Zarejestrowano 150 wolontariuszy (Myszków, Niegowa)
  • Suma licytacji, sprzedaży i zebranych kwot z imprez towarzyszących przekazanych do skarbonek sztabowych i firmowych to kwota 30 404,41 złotych (w tym z licytacji w MDK 13 480 zł), a najwyższe kwoty w licytacjach przekazał właściciel firmy handlującej paleciakami elektrycznymi „JAKIMA” Marcin Drząszcz wraz z córką Jagódką oraz koleżanką Klarą
  • Na konto e-skarbony wpłynęło łącznie 3 959 zł
  • Myszkowski Klub Motocyklowy zebrał kwotę 3 141,59 zł podczas „grochówkowej kwesty”
  • Najwięcej pieniędzy uzbierała wolontariuszka Zofia Jastrzębska - 3 253,00 zł
  • Aukcje na stronie allegro na dzień 31.01.2023 to kwota 6 979,50 zł. Trwa jeszcze kilkanaście aukcji, które kończą się maksymalnie w dniu 6 lutego br.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

• Turniej halowej piłki nożnej dla dorosłych rozegrany w dniu 28 stycznia w hali LO w Myszkowie - udział wzięło 10 drużyn, zebrano z wpisowego 3 035 zł
  • Morsowanie – na stawie nr 5 Morsy Myszków zorganizowały wielkie morsowanie połączone z licytacją (zebrano z licytacji 2 270 zł)
  • Stowarzyszenie Jura 4x4 zorganizowało w dniu 22 stycznia „Jurajską Integrację Terenową” na której zebrano 5 252,10 zł
  • Positive Energy zorganizowało „Warsztaty siły biegowej”
  • W niedzielę 29 stycznia, w ramach 31 Finału WOŚP wystartował „Bieg dla WOŚP w Myszkowie” zorganizowany przez MOSiR Myszków oraz Ambitnych Amatorów
  • Turniej piłki koszykowej zorganizowany w dniu 28 stycznia przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Turniej tenisa stołowego zorganizowany w dniu 29 stycznia przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
  • W trakcie koncertu finałowego obył się pokaz egzotycznych zwierząt (Walabia)

Specjalne podziękowania dla pracowników Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, którzy liczyli zebrane środki :
Zofii Jakubczyk (Prezes Banku) Barbara Jędryszczak (Wiceprezes Banku) Damian Kawka (Wiceprezes Banku) Pracownicy: Nowak Aneta, Małota Jolanta, Myga Magdalena, Januszka Beata, Matyja Kamila, Balińska Renata, Rychlik Agnieszka, Sitek Katarzyna, Skorek Aleksandra, Kołodziejczak Magdalena, Sławińska Małgorzata, Kubara Agnieszka, Męcik Ilona, Tarnawska-Palacz Joanna, Żak Krystyna, Adamiak Marzanna, Jeziorska Monika, Trybuszewska Małgorzata, Kubara Michał, Stebnicki Damian.

Podziękowania dla artystów którzy wystąpili w finałowym koncercie w Miejskim Domu Kultury:

• Wokaliści Młodzieżowej Orkiestry MDK w Myszkowie (Kamila Góral, Zosia Wójcik, Oliwia Marcińczyk, Dominika Kościołek, Julia Wiewióra, Julia Tkacz, Magdalena Bąk)
  • Zespół The Bells
  • Kabaret DNO
  • Piotr Tłustochowicz wraz z zespołem (Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik, Przemysław Smaczny, Martyna Sołtysik)

DZIĘKUJEMY SPONSOROM I PARTNEROM
Ambitni Amatorzy
Walabia żywa edukacja
Sklep „Imprezka"
Wszystkim darczyńcom którzy przekazali rzeczy na licytację

SZTAB XXXI WOŚP W MYSZKOWIE (Gminy: Myszków, Niegowa)
Koordynator - Rafał Kępski
Odpowiedzialni za organizację koncertu i prowadzenie koncertu - Adam Zaczkowski, Marta Muszczak
Odpowiedzialna za aukcje na stronie allegro, rejestrację wolontariuszy - Marta Muszczak
Odpowiedzialny za organizacje finału w Niegowie - Łukasz Haładus
Główny Skarbnik - Kamila Rzepka wraz z Agnieszką Męcik oraz Moniką Płaczek
Pozostali członkowie Sztabu: Tomasz Szlenk, Dawid Podgórski, Małgorzata Lewicka, Jakub Wójcik, Katarzyna Jakubiec, Magdalena Karkowska, Mariusz Kaczmarczyk, Sebastian Burzyński, Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik, Milena Morawiec (foto) , Mateusz Meducki (video)

KOMENTARZ:
Cieszymy się bardzo, że tak dużo ludzi dobrej woli pomogło nam przy organizacji tegorocznego finału. Dzięki wolontariuszom, przedstawicielom instytucji, właścicielom firm, stowarzyszeń, klubów zorganizowaliśmy zbiórkę, koncert finałowy oraz wszystkie imprezy towarzyszące. Chociaż w akcji nie chodzi o osiąganie kolejnych rekordów, to cieszy że w tym roku zebraliśmy kwotę 135 tysięcy złotych, to o ponad 30 tys. zł więcej niż rok temu. To pokazuje, że mieszkańcy nawet w tak ciężkich czasach, szalejącej inflacji potrafią pomagać. Bardzo Wam za to dziękujemy.
Rafał Kępski Koordynator WOŚP w Myszkowie

LUT