Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Katalońskie szkolenie z programu Erasmus

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Katalońskie szkolenie z programu Erasmus

W dniach 23-27 stycznia grupa siedmiu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Myszkowie wraz z dyrektorem Jackiem Wosiem uczestniczyła w ramach programu Erasmus+ w tygodniowym szkoleniu STEM@School w Barcelonie. Kurs zrealizowano dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka.

W trakcie szkolenia nauczyciele podnosili swoje kompetencje, które umożliwią wprowadzenia do pracy innowacyjnych technik nauczania, zgodnie z ideologią STEM łączące różne dziedziny nauki z inżynierią, rozwojem kreatywności i krytycznym myśleniem.

Szkolenie w ramach mobilności zostało tak zorganizowane i zaplanowane, aby odpowiadało założeniom projektu Erasmus+ KA1 na lata 2022 – 2027, które jest aktualnie realizowane przez placówkę. Kurs organizowany przez Cappadocia Education obejmował 3 moduły: ICT in education, Smart classroom oraz STEM+Art realizowane w ciągu 40 godzin dydaktycznych.

Po odbyciu zajęć grupa projektowa nauczycieli zwiedziła również niezwykle urokliwe i zabytkowe miejsca Barcelony i jej okolic. Umożliwiły one poznanie historii i architektury tego pięknego miasta.

Podsumowując, kurs STEM&School w stolicy Katalonii okazał się być niezwykle cennym doświadczeniem, umożliwił rozwój kompetencji językowych, poszerzył nowatorskie metody pracy, dał szansę zdobycia dużej wiedzy i doświadczeń. Poznane metody przyczynią się do prowadzenia zajęć w sposób nowoczesny. Uczniowie będą mogli doświadczyć korzyści z edukacji STEM, takich jak możliwość wykonywania zadań związanych z robotyką lub projektami związanymi z programowaniem. Dzięki STEM uczniowie rozwiną kluczowe umiejętności, w tym: rozwiązywanie problemów, kreatywność, krytyczną analizę, pracę zespołową, niezależne myślenie, inicjatywę, komunikację, umiejętności cyfrowe.

Nauczyciele biorący udział w kursie  w ramach projektu Erasmus+ KA1 wrócili do kraju z ogromną satysfakcją i dumą. Nowe umiejętności niewątpliwie przyczynią się do podniesienia jakości pracy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Myszkowie.

02

LUT

2023

1103

razy

czytano

177/3348

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.