Katalońskie szkolenie z programu Erasmus

Katalońskie szkolenie z programu Erasmus

W dniach 23-27 stycznia grupa siedmiu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Myszkowie wraz z dyrektorem Jackiem Wosiem uczestniczyła w ramach programu Erasmus+ w tygodniowym szkoleniu STEM@School w Barcelonie. Kurs zrealizowano dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka.

W trakcie szkolenia nauczyciele podnosili swoje kompetencje, które umożliwią wprowadzenia do pracy innowacyjnych technik nauczania, zgodnie z ideologią STEM łączące różne dziedziny nauki z inżynierią, rozwojem kreatywności i krytycznym myśleniem.

Szkolenie w ramach mobilności zostało tak zorganizowane i zaplanowane, aby odpowiadało założeniom projektu Erasmus+ KA1 na lata 2022 – 2027, które jest aktualnie realizowane przez placówkę. Kurs organizowany przez Cappadocia Education obejmował 3 moduły: ICT in education, Smart classroom oraz STEM+Art realizowane w ciągu 40 godzin dydaktycznych.

Po odbyciu zajęć grupa projektowa nauczycieli zwiedziła również niezwykle urokliwe i zabytkowe miejsca Barcelony i jej okolic. Umożliwiły one poznanie historii i architektury tego pięknego miasta.

Podsumowując, kurs STEM&School w stolicy Katalonii okazał się być niezwykle cennym doświadczeniem, umożliwił rozwój kompetencji językowych, poszerzył nowatorskie metody pracy, dał szansę zdobycia dużej wiedzy i doświadczeń. Poznane metody przyczynią się do prowadzenia zajęć w sposób nowoczesny. Uczniowie będą mogli doświadczyć korzyści z edukacji STEM, takich jak możliwość wykonywania zadań związanych z robotyką lub projektami związanymi z programowaniem. Dzięki STEM uczniowie rozwiną kluczowe umiejętności, w tym: rozwiązywanie problemów, kreatywność, krytyczną analizę, pracę zespołową, niezależne myślenie, inicjatywę, komunikację, umiejętności cyfrowe.

Nauczyciele biorący udział w kursie  w ramach projektu Erasmus+ KA1 wrócili do kraju z ogromną satysfakcją i dumą. Nowe umiejętności niewątpliwie przyczynią się do podniesienia jakości pracy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Myszkowie.

LUT