Piknikowo-sportowy weekend na Dotyku Jury

Piknikowo-sportowy weekend na Dotyku Jury

Miniony weekend obfitował w szereg imprez na Dotyku Jury. Rozpoczął się w sobotę Miejskim Dniem Dziecka pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka. „Drogie dzieci, życzę Wam byście były zawsze radosne, uśmiechnięte i kochane” - mówiła zastępca Burmistrza Iwona Franelak rozpoczynając sobotnie świętowanie.

Było zabawnie i edukacyjnie. W wykonaniu F.T.E. Pokusy mogliśmy zobaczyć popisy taneczne wszystkich grup wiekowych. Stowarzyszenie „Moc Pokoleń” jak zwykle zachwyciła dzieci i rodziców edukacyjnym, barwnym występem „Żaby i bociany”, muzyczną oprawę czyli koncert solistów i zespołów zapewniło Studio Piosenki i Muzyki MDK, a przedstawienie teatralne pt. „Pszczółka” zakończyło sobotnie świętowanie. Oczywiście, oprócz tych atrakcji były również darmowe dmuchańce i szereg innych atrakcji. Całość sobotniej imprezy przygotował Miejski Dom Kultury przy współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UM, którego pracownicy poprowadzili na Dotyku Jury punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”.

44. Międzynarodowy Bieg Pięciu Stawów
Niedzielny poranek zgromadził w sumie ponad 250 biegaczy i entuzjastów nordic walking. ”Witam wszystkich bardzo serdecznie, jest mi niezmiernie miło jako gospodarzowi miasta i tej imprezy powitać Was na corocznym, już 44. Biegu Pięciu Stawów. Pogoda jak zwykle nam dopisała, a uroki trasy macie Państwo w bonusie” - mówił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak. W tym roku, po raz pierwszy, trasa biegu głównego wynosiła 21km, krótszym dystansem był bieg na 11km, w którym mogli wziąć udział fani nordic walking. Oczywiście swój bieg miały również przedszkolaki na dystansie 100m, młodzież z podziałem na wiek mogła startować na dystansach od 300m do 1500m. Organizatorem imprezy był MOSiR Myszków przy współpracy z organizatorem wielu biegów okolicznych biegów Andrzejem Jakóbczakiem. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom biegu oraz jednostkom OSP.

Wyniki 44. Międzynarodowego Biegu V Stawów im. Z. Burdy

Rodzinny Piknik „Bezpieczny Myszków”
Niedzielne popołudnie zgromadziło na Dotyku Jury całe rodziny. Coroczny piknik „Bezpieczny Myszków”, który parę lat temu zainicjowała nasza Straż Miejska gromadzi co roku liczne grono mieszkańców naszego miasta. Wsłuchując się w głosy rodziców,  powróciliśmy do strefy ruchu drogowego i egzaminu na kartę rowerową. Najmłodsi mogli zobaczyć z bliska jak wyglądało życie piratów w „Pirackiej wiosce”, a dorośli zmierzyć się z alkogoglami, poczuć jak ważne w samochodzie są pasy oraz z uczuciem przy dachowaniu samochodu. Oczywiście dmuchańce, bańki i inne atrakcje uzupełniały imprezę. Organizatorzy imprezy to: Straż Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Dom Kultury, Referat Promocji Kultury i Sportu, Rada Rodziców przy SP nr 2 przy wsparciu i udziale Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej Komendy Policji.

CZE