Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Kultura i sport razem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kultura i sport razem

Sukcesywnie i konsekwentnie Gmina modernizuje placówki kulturalne i sportowe w naszym mieście. Oprócz stałej modernizacji obiektów sportowych typu „Orlik”, boisk sportowych przy szkołach, przebudowie wnętrza MOSiRu, etapach przebudowy Miejskiego Domu Kultury przyszedł czas na dwa duże zadania- przebudowę sali widowiskowej i towarzyszącej mu infrastruktury w MDK i budowie nowego budynku  oraz dwóch kortów do tenisa ziemnego na stadionie miejskim.

Oba obiekty służą naszym mieszkańcom, stowarzyszeniom i klubom sportowym. Tak jak w MDK mogą swoje artystyczne zainteresowania rozwijać mieszkańcy indywidualnie i w stowarzyszeniach, tak na stadionie miejskim, w nowych obiektach, swoje miejsce znajdą wszystkie kluby sportowe i organizację zajmujące się sportem. Zarząd nad stadionem miejskim w imieniu Gminy Myszków sprawuje MOSiR.   

Miejski Dom Kultury
Do tej pory w budynku Miejskiego Domu Kultury wybudowano windę, która umożliwia dostęp do wszystkich pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnością, nowe toalety, przebudowano przestrzeń dydaktyczną, w związku z czym powstały nowe sale i pomieszczenia biurowe, przebudowano zaplecze sceny wraz z garderobami i toaletami, powstał węzeł cieplny, w remontowanych pomieszczeniach przebudowano instalację elektryczną, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacją. Całkowity koszt tych robót, na podstawie powykonawczych protokołów, wyniósł 3.617.149,26 zł. Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy dofinansowanie w łącznej wysokości 1.195.669,22 zł.

Przebudowa wnętrza Miejskiego Domu Kultury

Zgodnie z ostatnio podpisaną umową na III etap cz.2, przebudowana zostanie sala widowiskowa, pomieszczenia biurowe na parterze, hol główny wraz z szatnią, klatka schodowa po lewej stronie i od strony biblioteki. Na ten etap z Funduszu Polskiego Ładu - Program Inwestycji Strategicznych pozyskaliśmy dofinansowanie  w wysokości 5 mln zł., koszt inwestycji wg. umowy wynosi 9.508.071,98 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na wiosnę 2024 r.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Stadion miejski również zmienia swoje oblicze. Po oddaniu do użytku nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, Gmina rozpoczęła modernizację bieżni lekkoatletycznej wraz z wymianą siedzisk na widowni. Na ten cel z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska edycja 2021 pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 1.042.000,00 zł, koszt z umowy tego zadania to 2.591.550,58 zł. Ostatnio podpisana umowa przez Burmistrza Miasta dotyczy budowy budynku klubowego oraz dwóch kortów tenisowych. Z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych pozyskaliśmy na ten cel kwotę 7.280.469,45 zł, koszt całości zadania ujęty w umowie to kwota 12.089.100,00 zł. Zakończenie prac to lipiec 2024 r.

O postępach prac będziemy Państwa informować.   

06

CZE

2023

2020

razy

czytano

124/3348

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.