Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Myszków

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Myszków

Niezmiernie się cieszę, że kolejny, nowy wóz strażacki zasili tym razem OSP Myszków. Życzę jednak, by jak najrzadziej był używany - mówił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, wręczając symboliczne breloczki z logo miasta Prezesowi OSP Jakubowi Tokarskiemu.

29 czerwca Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszkowie przyjechali pod Urząd Miasta nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym. Samochód marki Volvo FMX 380 4X4 GCBA 5/224 to ciężki samochód przeznaczony do gaszenia pożarów oraz zdarzeń drogowych.

Na wyposażeniu samochodu znajduje się między innymi zbiornik na wodę o pojemności 500 litrów, wciągarka elektryczna, zbiornik na środek pianotwórczy. Całkowity koszt samochodu to 1 449 924 zł z montażem  finansowym: Gmina Myszków - 799 924 , WFOŚiGW/NFOŚiGW - 550 000 zł oraz Fundację „Energetyka na rzecz Południowej Polski” TAURON - 100 000 zł.

Nowy nabytek wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców, szczególnie spodobał się tym najmłodszym, Szymonowi i Antosiowi, którzy już zapowiedzieli, że zostaną strażakami.

CZE

2023