Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Spotkanie przy rondzie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie przy rondzie

W piątek, 15 września Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Poseł na Sejm RP Izabela Leszczyna, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Marta Salwierak, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich do spraw zarządzania drogami i mostami Jerzy Machowski wraz z Wojciechem Widuchem, Małgorzata Drożyńska-Dudzińska pełniąca obowiązki Dyrektora Departamentu Komunikacji Regionalnej i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Przewodniczący Myszkowskiej Rady Biznesu Ireneusz Zygier spotkali się przy Rondzie im. J. Kułakowskiego, by omówić koncepcję poprawy komunikacji dla mieszkańców i myszkowskich przedsiębiorców. Strategicznymi miejscami w ciągu drogi 793, które powinny zostać zmodernizowane są skrzyżowanie przy Urzędzie Miasta oraz rondo przy Starostwie Powiatowym.

Rozmowy były konsekwencją ogłoszonego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przetargu na przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy DW 793, która przebiega również przez Myszków.

Burmistrz Myszkowa od wielu lat zabiega o przebudowę obu odcinków znajdujących się w ciągu drogi wojewódzkiej, która stanowi główną arterię miasta, a z roku na rok jest coraz bardziej dociążona przez rosnącą liczbę pojazdów.

Burmistrz podczas rozmów zasygnalizował również konieczność powstania ścieżki rowerowej, poprawiającej komfort jazdy oraz zapewniającej bezpieczeństwo rowerzystom.  

Zdjęcia: Jarosław Mazanek

18

WRZ

2023

1471

razy

czytano

44/3313

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.