Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Szkoła Podstawowa Nr 4 gościła uczniów z Węgier

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawowa Nr 4 gościła uczniów z Węgier

W dniach 11 - 15 września Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myszkowie gościła grupę 10 uczniów wraz z 2 nauczycielami z Budapesztu.

W minionym roku obie szkoły wspólnie realizowały projekt „responsABILITY” na platformie eTwinning, którego głównym celem było podniesienie świadomości ekologicznej oraz tworzenie nowych, trwałych nawyków i zachowań ekologicznych. Przyjazd uczniów z Węgier wiązał się z ostatecznym podsumowaniem projektu, tym razem już w świecie rzeczywistym, a nie wirtualnym.

Uczniowie w ciągu pięciu dni realizowali zajęcia w szkole, m.in. brali udział w zespołowych ścieżkach edukacyjnych, grach i zabawach ekologicznych, uczyli się programowania oraz druku na drukarce 3D. W ostatnim dniu projektu wspólnie posadzono na placu szkolnym dwa drzewa, które nie tylko będą przypominać o polsko – węgierskiej przyjaźni, ale także są dowodem na to, że młode pokolenie stara się żyć ekologicznie i w zgodzie z naturą.
W uroczystości sadzenia drzew podarowanych przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Myszkowa udział wzięły również Zastępca Burmistrza Pani Iwona Franelak, Kierownik Wydziału OŚiGK Pani Wioletta Dworaczyk oraz Kierownik MZEASiP Pani Marzanna Wieczorek.

Wartością dodaną do projektu była możliwość przedstawienia Węgrom naszej kultury, zwyczajów oraz piękna środowiska przyrodniczego i kulturowego, w którym mieszkamy. Uczniowie z Budapesztu zwiedzili Kraków, Bochnię, Częstochowę, Bobolice, Mirów. Brali udział w warsztatach „Od rycerz do żołnierza” oraz poznali historię dawnych rzemiosł na ziemi myszkowsko – żareckiej. Dodatkowo penetrowali Jaskinię Głęboką w Podlesicach i wspinali się po skałkach jurajskich pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Miniony czas przyniósł wiele radości i dobrej zabawy. Uczniowie sprawdzili wiedzę ekologiczną i umiejętności językowe, wymienili doświadczenia i dobre praktyki. Z całą pewnością wszyscy poznali naszą tradycyjną, narodową gościnność.

 

 

26

WRZ

2023

1025

razy

czytano

40/3313

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.