Rewitalizacja rynku w Mrzygłodzie i inne projekty

Rewitalizacja rynku w Mrzygłodzie i inne projekty

Zgłoszone w ubiegłym roku wnioski myszkowskiego magistratu  otrzymały pozytywne oceny projektów  dofinansowywanych ze środków Programu Rozwoju Subregionu Północnego. Chodzi tu o projekty rewitalizacji rynku w Mrzygłodzie, budowę kolektorów słonecznych na budynku MOSiR oraz  projekt budowy Myszkowskiego Centrum Inicjatyw Gospodarczych na terenie hal fabrycznych z początku XX wieku przy ul. Kościuszki.

Na ostatni z tych projektów zagwarantowana została dotacja unijna w wysokości 1.193.548,88 zł , do której Rada Miasta nie „chciała się dołożyć”. Stąd też pozyskanie prywatnego inwestora, który ze środków własnych zobowiązał się wybudować hale targowe. W związku z tym wykorzystanie dotacji na ten projekt okazało się niemożliwe. Dlatego też Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk zwrócił się do partnerów i przedstawicieli Subregionu Północnego oraz Urzędu Marszałkowskiego o przesunięcie tej dotacji na projekt rewitalizacji rynku w Mrzygłodzie, którego  znaczna część to budowa kanalizacji deszczowej.

WRZ