Regulacja stanów prawnych dróg gminnych

Regulacja stanów prawnych dróg gminnych

Miasto Myszków posiada 242 drogi zaliczane do kategorii dróg gminnych. Jednak ich stan prawny przez lata nie był regulowanych. W latach 2004-2005 dokonano regulacji prawnej ośmiu ulic. W latach 2006-2009 takiej regulacji dokonano w stosunku do 30 ulic, a na pięciu wykonano pomiary geodezyjne niezbędnych przy regulacji prawnej. Na 16 ulicach prowadzone są pomiary geodezyjne, a w stosunku do czterech ulic złożono do sądu rejonowego wniosek o zasiedzenie nieruchomości w pasie drogowym. Czynności te są dla Gminy bardzo ważne. Bez uregulowanego stanu prawnego nie jest możliwy nie tylko remont ale przede wszystkim szans nie ma żaden wniosek o dofinansowanie.

Zaniedbywane przez całe lata akurat poskutkowało małym procentem zdobywanych środków.

W ostatnich latach liczba 30 uregulowanych prawnie ulic to skutek ponad 2-letniej pracy obecnych władz i otwarte drzwi do nowych poza gminnych funduszy.