Remonty, remonty

W roku 2009 na drogach gruntowych i bitumicznych odbyło się szereg remontów. Na drogi bitumiczne wydatkowano 330 tys. zł, remontując praktycznie wszystkie drogi będące w gestii Burmistrza Miasta Myszkowa. W sumie wyremontowano 6500m2. Prace na tych drogach będą kontynuowane w miarę potrzeb. Były również prowadzone prace remontowe kanalizacji deszczowej, w tym studzien rewizyjnych. Wyregulowano 34 studnie, wymieniając na nowe 8 włazów oraz 18 wpustów, w których w wymieniono 4 całe obudowy.

Odnowiono oznakowanie poziome na 3000 m2, którego koszt to 35 tys. zł. W oznakowaniu pionowym na bieżąco są uzupełniane uszkodzone, skradzione lub zniszczone znaki drogowe. Koszt tych prac to 15 tys. zł.

Na bieżąco prowadzone są remonty chodników w miejscach, w których wystąpiły uszkodzenia i zniszczenia. Do chwili obecnej wyremontowano 190 m2 na kwotę 20 tys. zł.

Natomiast na remont drogi osiedlowej, łączącej Aleję Wolności z ul. Leśną, obejmujący wykonanie dwóch wjazdów oraz cząstkowy remont nawierzchni betonowej wraz z odcinkiem chodnika na ul. Leśnej wydano 57 tys. zł.

Czyszczono również kanalizację deszczową na drogach administrowanych przez Gminę Myszków. Prace te wykonywane są sukcesywnie, w miarę potrzeb przez cały rok. Do końca czerwca wydano 28 tys.zł czyszcząc 400 mb kanalizacji różnych przekrojów i stopnia zamulenia. Wykonano również 200mb konserwacji rowów z jednoczesnym profilowaniem poboczy. Koszt tego zadaniato 15 tys. zł.

2075