Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Pierwsza sesja Rady Miasta w Myszkowie IX kadencji

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pierwsza sesja Rady Miasta w Myszkowie IX kadencji

7 maja odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Miasta IX Kadencji wyznaczonej przez Komisarza Wyborczego. Zgodnie z ustawą, pierwszą sesję prowadzi najstarszy wiekiem radny/a, w tym przypadku, była to radna Halina Skorek-Kawka, która dokonała otwarcia sesji. Pierwszym punktem posiedzenia było wręczenie radnym i Burmistrzowi Miasta zaświadczeń o wyborze przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej Wiolettę Dworaczyk.  

Najbardziej uroczystym momentem pierwszej sesji było złożenie aktu ślubowania przez nowych Radnych Rady Miasta oraz Burmistrza Miasta. Na zakończenie tej części sesji Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak wygłosił krótkie oświadczenie:

Szanowni Mieszkańcy Naszego Miasta. Drodzy Zgromadzeni na tej sali

Przed chwilą złożyliśmy ślubowanie, składając tym samym zobowiązanie wobec mieszkańców Myszkowa. Na początku chciałbym pogratulować wszystkim wybranym radnym zaufania  jakim obdarzyli Was mieszkańcy. Gratuluję moim rywalom, którzy ubiegali się o zaszczytną rolę burmistrza. Chciałem też gorąco podziękować mojemu zespołowi zrzeszonemu pod szyldem Koalicji dla Myszkowa W. Żaka. Dziękuję mieszkańcom za rozmowy, za udział w wyborach, za oddane głosy na wszystkich startujących.

Za nami okres kampanii podczas, której mieszkańcy prowadzili z nami rozmowy i zgłaszali swoje uwagi. Jest ich dużo i wiemy, że po to tutaj jesteśmy, żeby znaczną część z nich zrealizować. Narzędzie demokratyczne jakim są wybory wskazało zwycięski program. Żeby go zrealizować potrzebujemy współpracy - nie rywalizacji. Ponad pięć lat temu 22.11.2018 roku powiedziałem do radnych „Jeśli część energii skierujemy na rywalizację to zrobimy mniej dla Myszkowa”. Dlatego w oparciu o doświadczenia z właśnie zakończonej kadencji 2018-2024 ponawiam tą wypowiedź.

Przed nami okres pełen wyzwań i nadziei. Pewnie też określonych trudności. Postaramy się wykorzystać pojawiające się szanse na skorzystanie ze środków pomocowych. Zakładając, że część wspólna zgłaszanych programów uzyska silniejsze poparcie, może się zatem pojawić trzon programu do realizacji. Ze swej strony w działaniach na rzecz mieszkańców deklaruję:

  1. Dokończenie zadań rozpoczętych.
  2. Kontynuacja z intensyfikacją działań proekologicznych.
  3. Wzmocnienie działań na rzecz poprawy dróg gruntowych w kierunku trwalszych rozwiązań.
  4. Dalsze wykorzystanie środków pomocowych.
  5. Zmianę w informowaniu mieszkańców, by wyjść naprzeciw postulatom mieszkańców w tym obszarze.
  6. Na koniec pragnę podkreślić, że jestem burmistrzem wszystkich mieszkańców, niezależnie kto jak głosował. Zachęcam wszystkich do realnej pracy z dużym zaangażowaniem na rzecz Myszkowa. Niech w naszych pracach na rzecz Myszkowa dominują zagadnienia gospodarcze.

Drugim, równie ważnym punktem sesji był wybór Przewodniczącego Rady Miasta. Radni zgłosili kandydatury: Beaty Pochodni (KWW Koalicja dla Myszkowa W. Żaka), Tadeusza Bartnika (KWW Nowy Myszków i KW PiS) i Tomasza Szlenka (KWW Pakt Samorządowy). Kolejni kandydaci uzyskali liczbę głosów: Beata Pochodnia 8, Tadeusz Bartnik 9, Tomasz Szlenk 4. Nikt z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów, czyli 11 głosów za danym kandydatem. Zatem, do drugiej tury głosowania przeszli Beata Pochodnia i Tadeusz Bartnik. Sytuacja się powtórzyła, bowiem kandydaci uzyskali taką samą liczbę głosów jak w pierwszym głosowaniu, a cztery głosy oddane w drugiej turze, okazały się głosami nieważnymi. Nowy termin Sesji Rady Miasta ustalono na dzień 10 maja br. o godz. 9.00.

Wybór Przewodniczącego Rady Miasta jest obligatoryjny, bez tego wyboru Rada Miasta nie może funkcjonować.

08

MAJ

2024

739

razy

czytano

6/3400

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.