miastomyszkow.pl
Ostrzeżenie o złej jakości powietrza 23.01
23
sty
2026
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Miasta Myszków. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
2 czerwca z Dotyku Jury, już po raz 45. wystartował Międzynarodowy Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy. Głównym organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie przy współpracy Urzędu Miasta w Myszkowie oraz Stowarzyszenia ACTUS. Patronat Honorowym objął Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, który również wystartował w biegu.
Niełatwy terenowy półmaraton, bieg na 11 km, marsz nordic walking oraz leśna piątka zgromadziły na starcie 45. Międzynarodowego Biegu V Stawów 225 uczestników, wśród których byli również biegacze z zaprzyjaźnionego miasta Koprivnice w Czechach. Było to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników biegania, którzy chcieli poczuć prawdziwe emocje i sprawdzić swoje siły na trudnym, myszkowskim terenie. Tegoroczny bieg został wzbogacony o start na dystansie 5 km.
Bieg Pięciu Stawów to jeden z najstarszych biegów w Polsce, organizowany w Myszkowie od 45 lat, którego trasę pokonują setki biegaczy z całego kraju i z zagranicy. Start i meta znajdowały się w pięknej okolicy Dotyku Jury w Myszkowie, gdzie uczestnicy mieli okazję przebiec lub przemaszerować trasę przez zróżnicowany teren ze wspaniałymi widokami na okolicę. Trasy, na których odbył się bieg, były bardzo wymagające i stanowiły wyzwanie dla każdego biegacza jak i miłośnika nordic walking. Wiodły przez leśny, trochę piaszczysty i podmokły teren. Zmagania nie były łatwe, ale z pewnością niezapomniane dla wszystkich, którzy podjęli to wyzwanie.
Dla uczestników organizatorzy przygotowali wiele atrakcji a na mecie na każdego, kto ukończył zawody czekały pamiątkowe medale, zawieszane na szyjach przez Zastępcę Burmistrza Miasta Myszkowa Iwonę Franelak oraz Rzecznika Urzędu Miasta Myszkowa Małgorzatę Kitalę-Miroszewską.
W ramach 45. edycji Biegu V Stawów, zorganizowane zostały również biegi dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczyły 124 osoby. Dla najmłodszych była to idealna okazja, aby spróbować swoich sił w bieganiu i poczuć atmosferę tego wspaniałego wydarzenia. Na uczestników czekały specjalnie przygotowane leśne trasy, dostosowane do ich wieku i możliwości. Dzieci i młodzież otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy za udział.
Podczas dekoracji najlepszych zawodników oraz zawodniczek, nagrody oraz medale wręczali: Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak wraz
z Zastępcą Burmistrza Iwoną Franelak.
Podsumowując, w 45. Międzynarodowym Biegu V Stawów uczestniczyło 349 biegaczek i biegaczy.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom za ufundowanie nagród oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji biegu.
Zwyciężczyniami PÓŁMARATONU - 21 km w kat. OPEN KOBIET otrzymując talony podarunkowe zostały:
1. MALEJKA Katarzyna, Katowice, Ligota Team czas - 1 godz. 50 min. 58 s
2. ZMOREK Karolina, Kalej, czas - 1 godz. 53 min. 36 s
3. KOMAR-KONOPKA Katarzyna, Masłońskie, Jurajska czas - 2 godz. 01 min. 04 s
Zwycięzcami PÓŁMARATONU - 21 km w kat. OPEN MĘŻCZYZN otrzymując talony podarunkowe zostali:
1. SUCHAN Michał, Kraków, Podwawelskie KSC czas - 1 godz. 20 min. 18 s
2. PYTLARZ Adrian, Częstochowa, DARSOFT RUNNING TEAM czas - 1 godz. 20 min. 26 s
3. KLIMEK Dominik, Kusięta, CKS Budowlani Częstochowa czas - 1 godz. 20 min. 35 s
Zwyciężczyniami ĆWIERĆMARATONU - 11 km w kat. OPEN KOBIET otrzymując talony podarunkowe zostały:
1. KUZIOR Ewa, Jaworznik, Helenówka Jet Ski czas - 51 min. 58 s
2. WRZOSOWSKA Klaudia, Myszków, czas - 53 min. 10 s
3. GAWROŃSKA Magdalena, Myszków, czas - 1 godz. 00 min. 03 s
Zwycięzcami ĆWIERĆMARATONU - 11 km w kat. OPEN MĘŻCZYZN otrzymując talony podarunkowe zostali:
1. FORMICKI Rafał, Zawiercie, CKS Budowlani Częstochowa czas - 42 min. 20 s
2. MULARCZYK Paweł, Zawiercie, Alchemia Biegania/Grupa JuraPL czas - 44 min. 14 s
3. UJEJSKI Damian, Myszków czas - 44 min. 14 s
Zwyciężczyniami marszu NORDIC WALKING - 11 km w kat. OPEN KOBIET otrzymując talony podarunkowe zostały:
1. SOSNOWSKA Agnieszka, Staropole, KS Victoria Potęgowo czas - 1 godz. 09 min. 18 s
2. KUWAK Anna, Myszków, Stowarzyszenie Kijomaniacy czas - 1 godz. 24 min. 46 s
3. SZEWCZYK Karolina, Myszków, czas - 1 godz. 26 min. 21 s
Zwycięzcami marszu NORDIC WALKING - 11 km w kat. OPEN MĘŻCZYZN otrzymując talony podarunkowe zostali:
1. MARCZAK Tomasz, Aleksandria I, K.S. Victoria Potęgowo czas - 1 godz. 09 min. 15 s
2. BOBROWSKI Mariusz, Koniecpol, czas - 1 godz. 09 min. 37 s
3. SZTANDERSKI Grzegorz, Janów, Kabel Podkowa Janów czas - 1 godz. 09 min. 43 s
Zwyciężczyniami LEŚNEJ PIĄTKI - 5 km w kat. OPEN KOBIET otrzymując talony podarunkowe zostały:
1. KARCZ Joanna, Myszków, Będuska Brygada Biegowa - 27 min. 21 s
2. DRĄG Justyna, Lgota czas - 28 min. 25 s
3. JACEWICZ Jadwiga, Częstochowa, BLUZYBRO czas - 29 min. 51 s
Zwycięzcami LEŚNEJ PIĄTKI - 5 km w kat. OPEN MĘŻCZYZN otrzymując talony podarunkowe zostali:
1. KRAMOLIS Jiri, Koprivnice czas - 20 min. 50 s
2. KARCZ Grzegorz, Myszków, Będuska Brygada Biegowa, czas - 21 min. 07 s
3. CABAN Jakub, Moskorzew czas - 21 min. 28 s
Nagrody specjalne zostały również przygotowane dla:
- 45 miejsce w PÓŁMARATONIE - 21 km, którą otrzymał SOCIŃSKI Marcin
- dla Najlepszej Myszkowianki w PÓŁMARATONIE - 21 km, którą otrzymała CHUDZIK Małgorzata
- dla Najlepszego Myszkowianina w PÓŁMARATONIE - 21 km, którą otrzymał MAGIERA Piotr
Pełne wyniki 45. Międzynarodowego Biegu V Stawów im. Zdzisława Burdy dostępne są pod linkiem: https://dostartu.pl/45-miedzynarodowy-bieg-v-ciu-stawow-im-zdzis-awa-burdy-myszkow-cc12137
Fotorelacja z 45. Międzynarodowego Biegu V Stawów im. Zdzisława Burdy na portalu myszkow365.pl.
https://myszkow365.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/345_fotorelacja-45-bieg-v-stawow-w-myszkowie-cz-1.html
https://myszkow365.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/347_fotorelacja-45-bieg-v-stawow-w-myszkowie-cz-2.html
https://myszkow365.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/348_fotorelacja-45-bieg-v-stawow-w-myszkowie-cz-3.html
miastomyszkow.pl
23
sty
2026
Więcej
miastomyszkow.pl
22
sty
2026
Więcej
miastomyszkow.pl
22
sty
2026
Więcej
miastomyszkow.pl
21
sty
2026
Więcej
miastomyszkow.pl
19
sty
2026
Więcej
miastomyszkow.pl
16
sty
2026
Więcej
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.