Zmiana organizacji ruchu na czas budowy ronda

Zmiana organizacji ruchu na czas budowy ronda

3 sierpnia br. ruszyła budowa ronda w Myszkowie. W mieście pojawiły się korki, które związane są z wyłączeniem z ruchu części ul. Pułaskiego na wysokości Starostwa Powiatowego.

Jedna z lokalnych gazet pisze, że sytuacja dotycząca zakorkowanego miasta mogłaby wyglądać inaczej, gdyby Burmistrz Miasta zgodził się na puszczenie ruchu ul. Kościuszki. Burmistrz nie mógł zgodzić się na  proponowaną trasę objazdu drogami: ul. Kościuszki, Kopernika, Waryńskiego, Piękną, bowiem Kościuszki jak i ulica Kopernika charakteryzują się dużym natężeniem ruchu drogowego, jaki i pieszego. Mieszkańcy miasta wiedzą, że w tym rejonie zlokalizowane są: centrum handlowo – usługowe, przychodnie zdrowia, podziemne przejście dla pieszych, Biedronka, Bank Śląski, do tego dochodzi bliskość dworca PKP i PKS.

Wąskie chodniki a miejscami ich brak w połączeniu ze współmiernym natężeniem ruchu pieszego to potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. Na to nie mógł zgodzić się Urząd Miasta. Kolejnym argumentem odmowy jest to iż, w rejonie tym zlokalizowane są duże zakłady produkcyjne m.in. Sokpol, Serix, co wiąże się z dużym ruchem samochodów ciężarowych. Wprowadzenie dodatkowego ruch spowodowałoby jeszcze większe utrudnienia oraz miałoby bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu. Pod uwagę wzięto również  zły stan nawierzchni oraz geometrię skrzyżowań o bardzo małym promieniu, ograniczającym widoczność. Gmina zaproponowała objazd następującymi ulicami: Krasickiego, Piękną, Waryńskiego, Jedwabną, Krótką, Mrzygłodzką, 1 Maja, Sikorskiego.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty sprawy, gmina zatroszczyła się o bezpieczeństwo mieszkańców.

1927