Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Wyjaśnienie burmistrza o pomocy dla pogorzelców

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wyjaśnienie burmistrza o pomocy dla pogorzelców

W nawiązaniu do artykułu pt. „Składka do pogorzelców nie dotarła”, który ukazała się na łamach Gazety Myszkowskiej nr 34 z  dnia 21 sierpnia br. informuję, że zebrane środki dla pogorzelców wyniosły 750 zł, a nie jak błędnie podano w wysokości około 1.000 zł (o czym został poinformowany red. Naczelny GM Pan Jarosław Mazanek przed piątkowym wydaniem gazety). 

Z wnioskiem o zbiórkę pieniędzy dla osób poszkodowanych w pożarze wystąpił radny Andrzej Błaszak, a pieniądze zostały zebrane od radnych i dyrektorów jednostek organizacyjnych podległych Urzędowi Miasta Myszkowa. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyprawki szkolne dla  trójki dzieci (w wieku 4, 6, 10 lat)  oraz na część czesnego do przedszkola. Na spotkaniu z matką poszkodowanych i Burmistrza Miasta Myszkowa Janusza Romaniuka ustalono, że zebrane pieniądze muszą w pierwszej kolejności zostać przeznaczone na w/w cel ze względu na zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego i przedszkolnego, na co poszkodowana w pożarze matka wyraziła zgodę. Warto zwrócić uwagę, że w pożarze udział brały również dzieci i ich potrzeby są najważniejsze, o czym informowali najbliżsi sąsiedzi pogorzelców, którzy najlepiej znają rodzinę i sami proponowali burmistrzowi przeznaczenie pieniędzy w postaci wyprawek i opłaty za czesne. 

W pożarze, który miał miejsce w marcu br. zostało wszystko doszczętnie spalone. Tuż po zdarzeniu mieszkanie pogorzelców zostało niezwłocznie wyremontowane przez MTBS na polecenie Burmistrza Miasta Myszkowa Janusza Romaniuka, który po otrzymaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie udał się na miejsce tragedii. Przeznaczenie zebranej kwoty na wyprawki szkolne oraz część czesnego na przedszkole było również ustalone z Przewodniczącą Rady Miasta Myszkowa Urszulą Motylewską. Innego zdania była Radna, Pani Halina Skorek – Kawka, która namawiała Burmistrza na remont klatki schodowej ze środków zebranych na pomoc  rodzinie poszkodowanej, ponieważ blok w którym miał miejsce pożar znajduje się w jej okręgu wyborczym, a to mogłoby przysporzyć jej więcej głosów. 

W artykule GM pt. „Składka do pogorzelców nie dotarła”, pojawiło się stwierdzenie, że Burmistrz Janusz Romaniuk powiedział, cyt.: „…to rodzina patologiczna i gotówki im dać do ręki nie można było, bo wydaliby na alkohol…”, co jest zupełną nieprawdą, ponieważ burmistrz nigdy nie nazwał w ten sposób rodziny poszkodowanej a tym bardziej nie wypowiedział słów zacytowanych powyżej na łamach Gazety Myszkowskiej.

23

WRZ

2014

1121

razy

czytano

1802/2733

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.