Rodzinny Piknik "Postaw na zdrowie"

Rodzinny Piknik "Postaw na zdrowie"

To coroczne wydarzenie, promujące zdrowy styl życia, odbywa się w ramach działania profilaktyki  antyalkoholowej i ma za zadanie propagować zdrowy styl  życia oraz przestrzegać przed uzależnieniami.

Impreza plenerowa zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Wydział Promocji Miasta, Klub Abstynencki "Jedność" oraz Komendę Powiatową Policji w Myszkowie jest jednym z elementów dużego działania pod patronatem Burmistrza Miasta Janusz Romaniuk jakim jest akcja  „Bezpieczny Myszków”

III Rodzinny Piknik pod hasłem „Postaw na zdrowie” odbył się w minioną sobotę 5 września. Pogoda, która rankiem trochę „postraszyła” popołudniem okazała się łaskawa.
Miłym akcentem rozpoczynającym imprezę było podziękowanie jakie Klub Abstynencki „Jedność” złożył  Burmistrzowi Miasta Januszowi Romaniukowi, za stałą pomoc i zainteresowanie problemami Stowarzyszenia.
Świętowanie rozpoczęło przedstawienie teatralne „Czerwony Kapturek szuka księcia z bajki” w wykonaniu uczniów ZSP Nr 3. Nie mogło zabraknąć również rodzimego zespołu „Jurajskie Igraszki”.  Dariusz Muszczak – polski armwrestler, zdobywca złotych medali w klasyfikacji OPEN ZAS oraz zwycięzca w siłowaniu  na rękę prawą i lewą w swojej kategorii wiekowej, opowiadał o swojej drodze do mistrzostwa.

Bardzo się cieszę że, już po raz trzeci  odbywa się Piknik Rodzinny „Postaw na zdrowie”. Profilaktyka antyalkoholowa jest bardzo ważną i zarazem bardzo delikatną dziedziną. Różnorodność spotkań,terapii czy  treningów pozwala  spojrzeć na problem alkoholowy jako problem rozwiązywalny – podsumował imprezę Burmistrz J.Romaniuk.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z III Rodzinnego Pikniku "Postaw na zdrowie"