Pomagajmy Ziemi - codziennie czyli Sprzątanie Świata 2009

Pomagajmy Ziemi - codziennie czyli Sprzątanie Świata 2009

W dniach 18,19,20 września br. odbędzie się XVI międzynarodowa akcja „Sprzątanie Świata", w której duży udział Gminy Myszków stał się już tradycją. Tegoroczne hasło akcji to Pomagajmy Ziemi - codziennie.

Jak co roku wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i przedszkola z terenu miasta Myszkowa zostały wyposażone przez naszą gminę w niezbędne materiały do sprzątania: worki 120, 60 i 35  litrowe oraz jednorazowe rękawice. Dysponujemy większą ilością worków i rękawic, tak więc gdyby jakiekolwiek organizacje czy instytucje miały ochotę włączyć się do akcji zapraszamy do siedziby Urzędu Miasta Myszkowa - pok. 202 celem zaopatrzenia w worki i ustalenia miejsc składowania worków ze śmieciami (więcej informacji pod numerem tel. (034) 313-10-92).

Zbiórką odpadów będzie zajmowała się jak co roku firma P.U.K. SANiKO Sp. z o.o., która zbierze zebrane odpady i przekaże na wysypisko śmieci. Firma SANiKO otrzyma od Gminy  wykaz miejsc zbiórki odpadów uzgodnionych ze szkołami podstawowymi, gimnazjami i przedszkolami. Ponadto podczas zbiórki śmieci priorytetem będą  objęte worki zgromadzone wzdłuż dróg, przy placach i skwerkach oraz w innych miejscach publicznych. Jeżeli przy trasie przejazdu śmieciarki znajdą się odpady zgromadzone w innym niż wyznaczone miejscu, wszystkie bezwzględnie zostaną zebrane.

Podczas akcji SANiKO na zlecenie Burmistrza Miasta Myszkowa zbierze nie tylko wszystkie odpady zebrane przez placówki oświatowe podległe gminie (przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja), ale również  odpady zebrane przez uczniów szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2.

Osobą odpowiedzialną za zebranie i transport odpadów jest Pan Janusz Trąbki z SANiKO – tel. (034) 313-14-82 lub (034) 313-23-24.

Włączajmy się do akcji i pamiętajmy, że akcja Sprzątania Świata nie służy posprzątaniu tego co ktoś wyrzucił ale wzrostowi świadomości ekologicznej w naszym społeczeństwie i uświadamianiu potrzeby dbania o naszą ziemię, bo mamy ją tylko jedną. Dlatego też włączamy do akcji wszystkich, od najmłodszych – przedszkolaków, do najstarszych.