Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Czyszczenie Warty

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już ponad 11 lat trwa walka Urzędu Miasta Myszkowa z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu o wywiązywanie się z obowiązku (tego ostatniego) czyszczenia koryta rzeki Warta na terenie naszego miasta. 

Niestety, nawet gdybyśmy jako miasto chcieli to „wziąć na siebie” to nie pozwala nam na to ustawa o samorządzie gminnym a każda wydana złotówka z kasy miasta na ten cel byłaby naruszeniem dyscypliny budżetowej. 

Niemniej, troską Burmistrza Miasta Myszkowa Janusza Romaniuka jest, by rzeka była bezpieczna i uporządkowana. Dlatego miasto proponuje pomoc przy bieżącym utrzymaniu koryta tzn. przy wykaszaniu  przez naszych społeczno-użytecznych pracowników czy wywozu zbieranych nieczystości. Rokrocznie czyścimy seperatory na wylotach kanalizacji deszczowych. Także staraniem miasta, w roku ubiegłym, Zarząd Melioracji Wojewódzkiej w Katowicach uporządkował na znacznym odcinku koryto rzeki Czarna Struga, dzięki czemu nie jest zalewna ulica Kopernika. 

Także z inicjatywy Burmistrza J. Romaniuk pod koniec września dojdzie do spotkania z przedstawicielami Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu odpowiedzialnymi za to zadanie. Obszerna korespondencja na ten temat między Urzędem Miasta Myszkowa a RZGW w Poznaniu świadczy o stałym zainteresowaniu władz miasta tym tematem.

23

WRZ

2014

1047

razy

czytano

1795/2705

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.