Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Dofinansowanie na ryneczek nie przepadło !

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dofinansowanie na ryneczek nie przepadło !

Szanowni Mieszkańcy Myszkowa!

W nawiązaniu do artykułu prasowego pt. „Dofinansowanie na ryneczek przepadło”, który ukazał się na łamach Gazety Myszkowskiej 18 września br.,  pragnę Państwa zapewnić, że uzyskane wstępnie dofinansowanie z UE na budowę hal targowych w wysokości prawie 1,2 mln zł nie przepadło i nadal istnieje szansa na jego wykorzystanie, o czym mówi stosowny regulamin, ponieważ do końca grudnia br., miasto może zgłosić do dalszej oceny projekt, po to by uzyskać ostateczna decyzje o przyznaniu dofinansowania. Od dwóch lat, czyli od momentu kiedy zaproponowałem Radzie Miasta Myszkowa realizację inwestycji polegającej na budowie hal targowych, na które udało się wstępnie uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Subregionu Północnego nie mogę przekonać naszych radnych miejskich do przegłosowania uchwały budżetowej zapewniającej pozostałą część funduszy na realizację tej inwestycji. Przypomnę Państwu, że zgodnie z procedurami   oprócz dotacji z UE miasto w uchwale budżetowej musi wykazać swoje pieniądze  na inwestycje co jest podstawowym wymogiem, bo w przeciwnym razie dotacja przepada.

Brak zgody Rady miasta spowoduje, że środki z UE przyznane miastu na budowę hal targowych przepadną ostatecznie w styczniu 2010 r. Z podobną sytuacją spotkaliśmy się już w tym roku, gdy miasto uzyskało dotację w wysokości 666 000 zł na budowę boisk sportowych w ramach programu Orlik 2012, które miały powstać na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego przy ulicy Pułaskiego w Myszkowie. Wówczas Rada Miasta Myszkowa odrzuciła projekt uchwały budżetowej zabezpieczającej środki na budowę boisk i w ten sposób miasto straciło kolejna dotację.

Pragnę również Państwu wyjaśnić, że projekt budowy hal targowych jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ często spotykam się z mieszkańcami Myszkowa, którzy sami upominali się o to by miasto wreszcie coś w tym kierunku zrobiło a nie tylko „obiecywało i zwlekało” jak to miało miejsce za moich poprzedników,  tym bardziej że wielu mieszkańców przyzwyczaiło się do zakupów właśnie na myszkowskim ryneczku. Mimo sprzeciwu większości radnych, co do realizacji tej inwestycji, która może być współfinansowana ze środków UE postanowiłem poszukać prywatnego inwestora, z którym podpisano w czerwcu br., umowę na budowę hal targowych.

                                                                           Z poważaniem
Janusz Romaniuk
Burmistrz Miasta Myszkowa

23

WRZ

2014

1096

razy

czytano

1797/2705

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.