„Pierwszy krok w biznesie” - warsztaty

„Pierwszy krok w biznesie” - warsztaty

Wydział Rozwoju i Strategii Miasta zaprasza w ramach współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach na warsztaty pn. „Pierwszy krok w biznesie”. Zajęcia odbędą się 14 października 2009r. (środa) w godzinach 9.00 – 12.00 w Urzędzie Miasta, I p. sala 106.

Warsztaty są skierowane do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej i dotyczą praktycznych aspektów przygotowania do samodzielnego zaplanowania i prowadzenia własnej firmy.

Program warsztatów:
1. Formalnoprawne etapy zakładania działalności gospodarczej, w tym tworzenie dokumentów rejestracyjnych dla nowej firmy – zajęcia ćwiczeniowe przy wypełnianiu formularza EDG-1.
2. Biznes plan jako pierwszy krok do własnej działalności gospodarczej – istota, proces tworzenia, elementy i układ Biznes planu – zajęcia ćwiczeniowe.
3. Zatrudnianie pracowników i koszty zatrudnienia w nowej firmie.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach, proszone są o zgłoszenie osobiste w Wydziale Rozwoju i Strategii Miasta (pokój 20, parter UM) do dnia 13.X.2009r. do godz. 12.00.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY !!!