Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Historia zaginionego papierka

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Historia zaginionego papierka

Pod takim tytułem w poniedziałek 28 września na scenie Miejskiego Domu Kultury została wystawiona sztuka, w której trójka bohaterów mieszka w pewnym mieście i mimo, iż jest to bajka nie da się o nich  powiedzieć, że żyli długo i szczęśliwie. W mieście jest ciemno a mieszkańców zamiast powietrza otaczają spaliny z samochodów i kominów. Smutni i rozdrażnieni ludzie są w ciągłym biegu i przyświeca im jeden cel - pogoń za pieniądzem. Miasto zbliża się do zagłady. 

W takich oto okolicznościach poznajemy trójkę przyjaciół zwanych Śmietkami, którzy próbują znaleźć zaklęcie, poszukując zaginionego skryptu - Papierka, na którym pradawny Ojciec Świat i Matka Ziemia napisali 10 ponadczasowych zasad, jak dbać o swoje otoczenie. Tylko bowiem realizując owe 10 czynności w kolejności podanych przez Arcywielkich można obudzić ludzi z letargu i zmobilizować do działania. 

Tą niezwykłą bajkę Wydział Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji (komórka zajmująca się  ochroną środowiska) i Wydział Promocji Miasta, zaproponowały myszkowskim szkołom podstawowym jako podsumowanie akcji „Sprzątanie świata”. Z propozycji wydziałów Urzędu Miasta skorzystali czwartoklasiści szkół podstawowych. Teatr Pozytywka z Krakowa, który wystawił bajkę w swoje niezwykłe przedstawienie włączył widzów. Dla tej młodej widowni było to niezapomniane przeżycie.

23

WRZ

2014

1612

razy

czytano

1875/2775

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.