Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Czyszczenie Warty

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z inicjatywy burmistrza Janusza Romaniuka 30 września br. w Poraju doszło do spotkania z-cy burmistrza Rafała Gila i z-cy dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Grzegorza Szewczyka w sprawie  finansowania zadań zabezpieczających przed powodzią na rzece Warcie na terenie Miasta Myszkowa. W spotkaniu ze strony urzędu uczestniczyli również skarbnik UM Teresa Belak, radna  Zdzisława Kos, radca prawny UM Jolanta Trzebisz-Kręska oraz pracownik UM Grażyna Łękarska. 

Spotkanie to miało na celu wyegzekwowanie od RZGW w Poznaniu prac związanych z przebudową, remontem i konserwacją  koryt odnóg rzeki i budowli zlokalizowanych na Warcie. Mimo najlepszych chęci, miasto nie może  współfinansować tych przedsięwzięć bo grozi to naruszeniem dyscypliny finansowej.  Przez bardzo wiele lat RZGW w Poznaniu, tłumacząc się brakiem funduszu całkiem po macoszemu traktował swoje zadania w tym względzie na terenie Myszkowa. Środowe spotkanie niejako zmusiło ich do podjęcia działań. Dyrektor RZGW wyjaśnił również, że Zarząd nie jest właścicielem wszystkich urządzeń zabudowanych na rzece, a  ich utrzymanie i konserwacja należy do właścicieli obiektów. Podkreślił również, że na terenie Myszkowa istnieją zakłady (Sokpol, Fabryka Papieru), które są zobowiązane pozwoleniami wodno-prawnymi do utrzymywania odcinków rzeki Warty, a nadzór w tym zakresie sprawuje Starosta jako organ wydający decyzję administracyjną. 

Spotkanie zakończyła deklaracja dyrektora G. Szewczyka, iż do końca października zostaną wykonane roboty udrożnieniowe koryta rzeki Warty na terenie miasta Myszkowa obejmujące  odnogi nr II i nr III rzeki Warty. Natomiast z-ca burmistrza R.Gil zaproponował, aby po zakończeniu robót dokonać wspólnej kontroli celem wskazania miejsc, które wymagają odmulenia, usunięcia roślinności lub innych robót konserwacyjnych. Wskazane miejsca zostaną  wytypowane do wykonania robót dodatkowych w ramach środków finansowych przeznaczonych w planie na odcinek rzeki Wary przepływający przez teren miasta Myszkowa.

23

WRZ

2014

1073

razy

czytano

1817/2710

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.