Na Ciemnej będzie jaśniej

Na Ciemnej będzie jaśniej

Do 30 września trwało zbieranie ofert na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania „Dobudowa oświetlenia ulicznego”. Prace te polegać będą na zabudowie opraw oświetlenia  ulicznego przy ulicach: Parkowej, Pułaskiego (na wysokości skrzyżowania z ulicą Pińczycką), przy ulicy Świerkowej, Hutników, Klonowej, Rolnej, Wroniej, Granicznej, Dworskiej, Bocznej i Krętej.

Do rozmów zaproszono czterech oferentów, z których zgłosił się tylko jeden.  Na to zadanie miasto zabezpieczyło kwotę 50 tys. zł. Cena zaproponowana przez oferenta wyniosła nieco ponad 30 tys. zł. W związku z tym, uwzględniając potrzeby mieszkańców, burmistrz  J. Romaniuk podpisze z wykonawcą jeszcze jedną umowę uzupełnienia oświetlenia na skrzyżowaniu  przy ul. Gruchla (okolice dawnego Mystalu) i przy ul. Ciemnej.  Tym sposobem realizację zadania trzeba podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich powinien zakończyć się 30 listopada, drugi do połowy grudnia br.