Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega mieszkańców województwa śląskiego, iż przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, wysoko w górach do 110 km/h, z kierunków północnych. Równocześnie wystąpią opady deszczu w wysokości do 35 mm/24h, w rejonach podgórskich i górskich do 45 mm/24h. Opady deszczu będą stopniowo przechodziły w opady deszczu ze śniegiem, a w górach powyżej 600 m n.p.m. występować będą intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 40 cm/24h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność ostrzeżenia: od godz. 18:00 dnia 13.10.2009 do godz. 18:00 dnia 14.10.2009.

Skutki: Utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, uszkodzenia budynków, dachów, szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi i drzew, na obszarach górskich tworzenie się zasp.

Stopień zagrożenia: 1