Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

9 mln dla Mijaczowa i Ciszówki

Filtrowanie aktualności

data od

data do

9 mln dla Mijaczowa i Ciszówki

14 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta Myszków burmistrz Janusz Romaniuk podpisał pierwszą, tak dużą umowę w historii naszego miasta i powiatu, na kwotę 9.258.492,79 zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tak ważną dla naszych mieszkańców umowę ze strony funduszu podpisała Pani Gabriela Lenartowicz - Prezes Zarządu WFOSiGW. Jesteśmy zarazem jedynym miastem w powiecie myszkowskim, które w bardzo dużą i niezbędną dla mieszkańców miasta Myszkowa inwestycję, zaangażuje tylko 1.882.542 zł środków własnych.

Oficjalne wreczenie
W tym ważnym akcie podpisania umowy na realizację zadania uczestniczyli również: Franciszek Procek - Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Witold Klimza - Kierownik Zespołu Funduszy Europejskich w WFOŚiGW, Wojciech Mikoda - Specjalista w Zespole Funduszy Europejskich WFOŚiGW, Piotr Biernat - Rzecznik Prasowy WFOŚiGW. Stronę miasta reprezentował również Z-ca Burmistrza Rafał Gil, Kierownik Wydziału Rozwoju Miasta Wojciech Chrapek, Teresa Bielak - Skarbnik UM, Małgorzata Kitala-Miroszewska - Rzecznik Prasowy UM, Komisja Finansów i Budżetu Rady Miasta oraz przedstawiciele lokalnej prasy: Magdalena Ryziuk - Kurier Jurajski i Robert Bączyński - Gazeta Myszkowska. 

Należy przypomnieć, że wszystko zaczęło od konkursu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Myszkowa etap I i II”. Przygotowany przez służby Burmistrza projekt przeszedł trzy etapy pozytywnej oceny.

Etapy oceny
Pierwszy etap to ocena formalna WFOŚiGW w Katowicach, drugi - ocena merytoryczna I stopnia przez WFOŚiGW w Katowicach, trzeci - ocena merytoryczna II stopnia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Całość projektu opiewa na kwotę 16.716.304 zł brutto, zaś koszt kwalifikowany czyli kwota do refundacji to 14.880.252 zł. Po przeliczeniu odsetek, cała inwestycja może kosztować nasze miasto 1.882.542 zł.

Realizacja
Projekt podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmować będzie ulice: Mrzygłodzką, Krótką, Jedwabną, Różaną, Odlewniczą. Realizacji tego etapu to grudzień 2009 do końca I kwartału 2010. Drugi etap to ulice: Korczaka, Lotnicza, Powstańców Styczniowych, Wojska Polskiego, Lipowa, Dywizjonu 303, jego realizacja  to okres luty 2010 - IV kwartał 2011. W tych rejonach zostanie wykonana kanalizacja sanitarna – 6,7 km i uzupełniona kanalizacja deszczowa - 0,8 km. Zostanie wykonana sieć kanalizacyjna, 6 przepompowni ścieków, 1 separator z osadnikiem. 1419 osób zostanie podłączonych do kanalizacji sanitarnej.

Zaczęło się....
Prace nad projektem rozpoczęły się w 2007 roku a pierwszym dokumentem była ocena wpływu projektu na środowisko naturalne.  Za wykonanie dokumentacji technicznej projektu odpowiedzialny był Wydział Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji. Cały wniosek z załącznikami przygotował Wydział Rozwoju Miasta z Kierownikiem Wojciechem Chrapkiem na czele.

23

WRZ

2014

2324

razy

czytano

1819/2705

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.