Rodzina - Dobro Bycia Razem

Rodzina - Dobro Bycia Razem

Po raz kolejny zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem: Rodzina - Dobro Bycia Razem.
Konkurs organizowany jest przez Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w Myszkowie.

Rodzina jako wspólnota osób jest podstawową formą życia indywidualnego i społecznego. Jest pierwotną i najpowszechniejszą grupą społeczną, której członkiem był i jest prawie każdy z nas. To ona jest pierwszym środowiskiem dającym człowiekowi możliwość wszechstronnego rozwoju, zaspokajania wielu potrzeb oraz wprowadzania go w świat wartości i norm społecznych. To, czego uczymy się w rodzinie, pozostaje w nas na całe życie. Od tego, jaka jest rodzina, w jaki sposób wypełnia swoje funkcje, zależy kondycja całego społeczeństwa. Wszelkie przemiany społeczno-ekonomiczne mają swoje odzwierciedlenie w przemianach rodziny. Na przestrzeni dziejów, wraz ze zmianami cywilizacyjnymi, zmieniały się i nadal zmieniają struktura rodziny, pełnione przez nią funkcje i zadania oraz role jej poszczególnych członków. Kształtują się nowe wzory i modele życia rodzinnego.

Dlatego głównym celem konkursu, oprócz rozwijania młodych talentów, jest zaproszenie uczniów do dzielenia się refleksjami we własnych krótkich utworach literackich  na temat miłości, dobra, polskich tradycji i przyszłości rodziny, kształtowanie u młodzieży pozytywnej postawy wobec życia ludzkiego oraz pogłębienie wiedzy związanej z funkcjami rodziny, miłością, przyjaźnią, pełnieniem ról małżeńskich, rodzicielskich. 50 najciekawszych prac zostanie opublikowanych w formie zbioru opowiadań .

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.