Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Myszkowa

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Myszkowa

„Wszyscy rodzimy się do służby, jakiemu panu będziemy służyć, zależy od nas samych”-  tę myśl wypowiedziana przez Zofię Kossak można odnieść nie tylko do służby harcerskiej.

W Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myszkowie 20 grudnia br., harcerze wraz z Burmistrzem Miasta Januszem Romaniukiem przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, ten ogień miłości i pokoju, mieszkańcom Myszkowa.


Betlejemskie Światło Pokoju - coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane  na wigilijnym stole.

Akcję zapoczątkowały w 1986 Radio i Telewizja w Linzu jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia  gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowacki  na przejściu graniczny Łysa Polana w Tatrach Następnie, po uroczystej mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, zlokalizowanej na terenie Schroniska Górskiego „Głodówka”. Światło trafia do wszystkich jednostek harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjmuje m.in.: Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów, Marszałek Sejmu i Senatu, Prymas Polski.

23

WRZ

2014

1716

razy

czytano

1856/2705

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.