Pierwsze urodziny MUTW-u

Pierwsze urodziny MUTW-u

Pierwszy rok działalności ma już za sobą  Myszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. W dniu 3 stycznia 2010 r. odbyło się uroczyste zakończenie drugiego semestru w Zespole Szkół Publicznych Nr 3. Na uroczystym zakończeniu drugiego semestru byli prawie wszyscy słuchacze, wykładowcy MUTW oraz zaproszeni goście.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest stowarzyszeniem samodzielnym, dobrowolnym, posiadającym osobowość prawną. Cele i zasady jego funkcjonowania określa Regulamin. Działalność uniwersytetu opiera się głównie na społecznej pracy członków Zarządu, w skład którego wchodzą: Zofia Chwalba – prezes MUTW, Daniela Jabłońska – v-ce prezes ds. finansowych, Halina Szymańska – v-ce prezes ds. organizacyjno-finansowych, Helena Stempel – v-ce prezes ds. dydaktyki, Krystyna Skrobek – sekretarz, Maria Jaworska – skarbnik, Tadeusz Rutka – członek (do 28 października 2009). Celem działalności jest rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej i kulturalnej członków MUTW a także budowanie więzi międzyludzkich, integrowanie środowiska ludzi starszych.

Obecny na uroczystości burmistrz Janusz Romaniuk złożył gratulację wszystkim członkom Uniwersytetu.
- Ogromna zasługa w tym wszystkich państwa. Dziękuję, że wytrwaliście i że warto tutaj być. To wszystko, co się tutaj odbywa jest właśnie dla Was. Gdyby nie Państwa wewnętrzna potrzeba obcowania z nauką, kulturą, potrzeba poszukiwania wiedzy, ten Uniwersytet nie mógłby istnieć. Wcześniej były głosy, że to niepotrzebne, rozmaici ludzie pytali – po co to? Twierdzili, że nic z tego nie wyjdzie. Ja wtedy odpowiadałem – poczekajcie chociaż rok, wtedy zobaczycie. Jaki jest efekt, widzimy wszyscy - mówił burmistrz Janusz Romaniuk.
Na zakończenie uroczystości uczniowie ZSP Nr 3 przedstawili jasełka.

Od połowy lutego rozpoczyna się II semestr MUTW.