Mniej awarii efektem działań profilaktycznych

Mniej awarii efektem działań profilaktycznych

To, że w naszym mieście nie ma większych awarii w dostawie energii elektrycznej nie jest dziełem przypadku. Już bowiem jesienią miejskie służby energetyczne przeprowadziły coroczny przegląd drzew w ciągach komunikacyjnych.

Efektem tych działań było wyselekcjonowanie miejsc potencjalnego zagrożenia ze strony drzewostanu dla infrastruktury drogowej i technicznej. Przeprowadzono cięcia pielęgnacyjne i techniczne koron. Dzięki temu na terenie samego Myszkowa praktycznie nie wystąpiły sytuacje uszkodzenia bądź zniszczenia instalacji energetycznej przez łamiące się pod ciężarem lodu konary drzew. Przez cały styczeń służby te usuwają lodowe sople z latarń.

Do tej pory tą profilaktyką objęte zostały ulice: 1 Maja, 3 Maja, Skłodowska, Sikorskiego, Plac Dworcowy, Kościuszki, 11 Listopada, Spółdzielcza, Sucharskiego, Kopernika, Wyszyńskiego, Krasickiego, Jedwabna, Piękna. Monitoring miejskich słupów energetycznych będzie trwał przez całą zimę.