"Rodzina Źródłem Pokoju dla Ludzkości"

"Rodzina Źródłem Pokoju dla Ludzkości"

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem "Rodzina Źródłem Pokoju Dla Ludzkości". Konkurs organizowany jest przez Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin oraz  Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w Myszkowie.

Rodzina jako wspólnota osób jest podstawową formą życia indywidualnego i społecznego. Jest pierwotną i najpowszechniejszą grupą społeczną, której członkiem był i jest prawie każdy z nas. To ona jest pierwszym środowiskiem dającym człowiekowi możliwość wszechstronnego rozwoju, zaspokajania wielu potrzeb oraz wprowadzania go w świat wartości i norm społecznych. To, czego uczymy się w rodzinie, pozostaje w nas na całe życie. Od tego, jaka jest rodzina, w jaki sposób wypełnia swoje funkcje , zależy kondycja całego społeczeństwa.  Wszelkie przemiany społeczno-ekonomiczne mają swoje odzwierciedlenie   w przemianach rodziny. Na przestrzeni dziejów, wraz ze zmianami cywilizacyjnymi, zmieniały się i nadal zmieniają struktura rodziny, pełnione przez nią funkcje i zadania oraz role jej poszczególnych członków. Kształtują się nowe wzory i modele życia rodzinnego.

Dlatego głównym celem  konkursu, oprócz  rozwijania młodych talentów, jest  zaproszenie uczniów do dzielenia się refleksjami we własnych krótkich  utworach literackich  na temat miłości,  dobra, polskich tradycji i przyszłości rodziny,  kształtowanie u młodzieży pozytywnej postawy wobec życia ludzkiego oraz pogłębienie wiedzy związanej z funkcjami rodziny, miłością, przyjaźnią, pełnieniem ról małżeńskich, rodzicielskich. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w formie zbioru opowiadań .

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu  - Urząd Miasta w Myszkowie

PATRONAT  HONOROWY
Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak
Jadwiga Wiśniewska - Poseł Rzeczpospolitej  Polskiej
Bogusław Piotr Śmigielski – Marszałek Województwa Śląskiego
Marian Drosio - Śląski Kurator  Oświaty
Janusz Romaniuk - Burmistrz Miasta Myszków

PATRONAT  PRASOWY
Tygodnik Katolicki  Niedziela
Tygodnik katolicki Gość Niedzielny
Dziennik Zachodni

Konkurs organizowany jest przy wsparciu Banku  Spółdzielczego w Myszkowie.