Uwolnić wiedzę, zwojować przyszłość - kolejna dotacja dla Myszkowa z UE

Uwolnić wiedzę, zwojować przyszłość - kolejna dotacja dla Myszkowa z UE

1.566.330,00 zł otrzyma Gmina Myszków na realizację projektu pn. "Uwolnić wiedzę, zwojować przyszłość". Beneficjentami projektu będą uczniowie uczęszczający do szkół prowadzonych przez Gminę Myszków. Jego realizacja wynika ze zdiagnozowanych potrzeb w oparciu o wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców szkół podstawowych i gimnazjów. Zaplanowano zajęcia dodatkowe, które mamy nadzieję zaspokoją potrzeby wszystkich uczniów. Przez kolejne dwa lata dzieci i młodzież uczestniczyć będą w nst. blokach zajęć:
Koło reportersko-dziennikarskie (warsztaty dziennikarskie, fotograficzne., obróbka graficzna zdjęć i skład tekstu) - 13 grup,
 „Nauki ścisłe kluczem do zrozumienia świata” (blok obejmie treści z zakresu nauk przyrodniczych, geografii, matematyki, elementów fizyki .i chemii) - 20grup,
 „Technika i informatyka drogą do przedsiębiorczości”- ( W ramach zajęć z doradcą zawodowym uczniowie będą przygotowywani do świadomego wyboru dalszej drogi edukacyjnej i planowania kariery zawodowej, uzyskają informacje o drogach kształcenia oraz potrzebach rynku pracy) – 27 grup
Koła języków obcych - ( język angielski, niemiecki, rosyjski, francuski do wyboru. W czasie zajęć lektorzy będą koncentrować się na doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych uczniów) - 39 grup
Blok wsparcia terapeutyczno-dydaktycznego: - zajęcia logoterapeutyczne eliminujące dysfunkcje artykulacyjne. - Zajęcia socjoterapeutyczne, ich celem będzie rozwijanie umiejętności społecznych, podniesienie poczucia własnej wartości, odpowiedzialności za podejmowane decyzje, rozwój empatii i umiejętności dialogu. – Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, których celem będzie rozwijanie funkcji percepcyjno-motorycznych, by przezwyciężyć trudności w nauce i pisaniu u osób ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, usprawnianie analizy wzrokowo-słuchowej, koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, orientacji przestrzennej; rozwijanie sfery motywacyjno-emocjonalnej - (rekrutacja na podstawie orzeczeń i opinii Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej).

Wszystkie zajęcia prowadzone będą w oparciu o programy autorskie dostosowane do wieku beneficjentów i możliwości edukacyjnych uczniów. Do realizacji zajęć zostaną zakupione aparaty fotograficzne, programy do obróbki zdjęć, tworzenia strony internetowej, tablice multimedialne, przenośne ekrany multimedialne, oprogramowanie do diagnozy i terapii logopedycznej, kserokopiarka, telefaks, zestaw komputerowy oraz zestawy materiałów dydaktycznych i testowych.