Radosna szkoła

Po raz kolejny szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Myszków otrzymają dofinansowanie w ramach rządowego programu Radosna Szkoła. Tym razem prawie 100.000,00 zł zostanie przekazanych na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placu zabaw. SP Nr 1 – 12.000,00 zł, SP Nr 4, SP Nr 6, SP Nr 7, SP Nr 8 po 6.000,00 zł – pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole, ZSP Nr 3 - 63.000,00 zł - budowa i wyposażenie placu zabaw.

Miejsca zabaw będą wyposażone w duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy lub zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo - ruchową. Będą również wyposażone w sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę (układanki czy kąciki tematyczne, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami).

Szkolny plac zabaw ma umożliwić młodszym dzieciom podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcia emocjonalne i fizyczne, wynikające z możliwego ograniczenia spontanicznej aktywności w trakcie zajęć prowadzonych w klasach. Szkolny plac zabaw, który powstanie przy ZSP Nr 3 będzie przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych form zajęć ruchowych (na przykład pokonywania przeszkód, wspinania, czworakowania, przeskoków, przeplotów czy zwisów). Zastosowana będzie nowoczesna, bezpieczna nawierzchnia pod urządzeniami.