Parkiet w Piątce szczęśliwy dla siatkarzy ASA

Filtrowanie aktualności

data od

data do

6 marca odbył się siatkarski maraton na parkiecie myszkowskiej Piątki. Najpierw młodzicy MTS-u podejmowali siatkarzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Bielska Białej i Kazimierza Sosnowiec a potem w pojedynku na szczycie 4 ligi spotkały się zespoły męskie MTS –u i Płomienia Sosnowiec. Zarówno młodzikom jak i seniorom dopisało szczęście bowiem oba zespoły odniosły zasłużone zwycięstwa.

Zespół młodzików – uczniów II klasy siatkarskiej  Gimnazjum 5 Myszków walczył w sobotnim Turnieju o objęcie prowadzenia w grupie zespołów , które nie zdołały awansować do ścisłego finału rozgrywek o mistrzostwo śląska. Turniej w Myszkowie pokazał, że zarówno w Bielsku jak i w Myszkowie jest spory potencjał siatkarski chłopców z rocznika 1995. Mimo, że myszkowianie wystąpili bez podstawowego rozgrywającego to mecz między dwoma drużynami aspirującymi do przodownictwa w tabeli /Bielsko i Myszków/ stał na wysokim poziomie i  mógł się podobać. W meczu z Kazimierzem nasza młodzież nie wykazała już takiej determinacji w grze jak w pierwszym meczu z Bielskiem ale odniosła zwycięstwo 2:0 i MTS objął prowadzenie w tabeli po sobotnim turnieju.
MTS AS Myszków – BBTS Bielsko Biała 2:1 (25:23, 22:25, 15:12)
MTS AS Myszków – Kazimierz Sosnowiec 2:0 (25:23, 25:19)

Tabela  Młodzików po Turnieju w Myszkowie
Lp.    Zespół                                    Pkt    Sety +    Sety -    pkt +    pkt -
1    MTS As Myszków                        10       8           5          293    261
2    BBTS Włókniarz Bielsko-Biała          7        7           3          217    202
3    KS Beskid Skoczów                      6        5           4         187    174
4    UKS Kazimierz Płomień Sosnowiec   4        0           8         140    200

Spotkanie 4 ligowej drużyny MTS-u i Płomienia Sosnowiec było próbą sił przed finiszem rozgrywek dwóch zespołów , które mają szansę walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mecz należał do tych z gatunku horrorów. 11 kolejka spotkań 4 ligi grupy I pokazała, że do ostatniego meczu będzie się decydować, kto obok naszpikowanej doświadczonymi zawodnikami Corony Rudniki  zajmie 2 premiowane awansem do play-offów miejsce. Obok Myszkowian pozostają jeszcze w grze zarówno Płomień , który ma tylko 1 punkt mniej od drużyny Asa, jak i drużyny z Katowic i Poręby - mające do rozegrania 1 mecz więcej, z którymi zespół z Myszkowa spotka się jeszcze w rundzie rewanżowej.
MTS AS Myszków - MKS-MOS Płomień Sosnowiec  3:2 (27:25, 25:18, 25:27, 18:25, 16:14)

Aktualna tabela IV ligi grupy 1
Lp.    Zespół                            Mecze    Pkt    Sety +    Sety -    pkt +    pkt -
1    KS Corona Budmar Rudniki     10        27      30           8          886    732
2    MTS As Myszków                  11        24      29          16       1039    920
3    MKS-MOS Płomień S-c           11        23      28           17       1016    890
4    UKS Olimp Poręba                10        19      25           16         898    843
5    UKS PIK Katowice                10        18      25           20         965    917
6    PST AZS Politechnika Cz-wa   11        6       12           30         837    973
7    MKS Dąbrowa Górnicza          11        6       11           30         807    972
8    GTSiK SiKReT Gliwice            12        6       10           33         830    1031

Po przerwie zimowej wznowili swoje rozgrywki juniorzy, jak i juniorki młodsze MTS AS. Na początek ,3 marca juniorzy rozegrali ostatni mecz tego sezonu. Rywalem Myszkowian byli siatkarze BBTS Bielsko Biała, a stawką meczu było 7 miejsce w rozgrywkach juniorskich na Śląsku.
W pojedynku, który odbył się w Bielsku naszym siatkarzom wystarczyło wygranie 1 seta aby znaleźć się w tabeli przed BBTS-em (w pierwszym meczu tych zespołów padł wynik 3:0 dla Myszkowian). I choć juniorzy MTS-u nie zdołali wygrać meczu ,to  zdobyli tego jednego seta i uplasowali się ostatecznie na 7 miejscu w Mistrzostwach Śląska Juniorów.
BBTS Bielsko Biała – MTS AS Myszków 3:1 (20:25, 25:23, 25:20, 27:25)

Z kolei kadetki udały się na swój ostatni mecz tego sezonu do Tychów. Podobnie jak juniorzy kadetki  miały  szansę na wygranie swojej  grupy. Mecz jednak nie ułożył się po myśli myszkowianek. Po wyrównanym meczu zwycięstwo odniosły Tyszanki i tym samym nasze dziewczęta pozostały na 2 miejscu w grupie zespołów walczących o miejsca 13-15.
MOSM Tychy 2  - MTS As Myszków  3:2 (25:10, 21:25, 20:25, 25:15, 15:12)